Historia Gminnego Ludowego Klubu Sportowego “JAWOR 1955”

Gminny Ludowy Klub Sportowy “JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim, założony w dniu 8.01.2011 roku, jest gminnym uczniowskim klubem sportowym realizującym cele i zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży.

Klub ten kontynuuje tradycję LUDOWEGO ZESPOŁU SPORTOWEGO w Jaworniku Polskim, założonego prawdopodobnie w roku 1955 (w/g najstarszego dyplomu klubowego) przez b. dyrektora Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim Ś.p. Jana Stawarza, który był jego pierwszym Prezesem.

Po nim LZS prowadzili kolejno: Franciszek Jurek, Zygmunt Jamrozik, Wojciech Pieńczak, Czesław Kądziołka, Wiesław Nabielec, Anna Żak i Marian Jaremkiewicz.

W roku 1985 LZS ten przemiano na LUDOWY ZESPÓŁ SPORTOWY “JAWOR” w Jaworniku Polskim.

Natomiast od dnia 27 lipca 1986 roku, w wyniku połączenia LUDOWEGO ZESPOŁU SPORTOWEGO “JAWOR” w Jaworniku Polskim i LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH w Hucisku Jawornickim, Hadlach Szklarskich, Hadlach Kańczuckich i Manasterzu powstał Gminny Ludowy Klub Sportowy “JAWOR” w Jaworniku Polskim. Pierwszym Prezesem tego Klubu był Janusz Chruszczyk, a po nim Andrzej Makarski i Marian Jaremkiewicz.

W klubie powstały najpierw trzy sekcje: piłki nożnej, tenisa stołowego i narciarstwa klasycznego, a później sekcje: siatkówki i szachowa.

Najstarszą sekcją w LZS i GLKS “JAWOR” w Jaworniku Polskim jest sekcja narciarstwa klasycznego. Zawodnicy LZS byli mistrzami województwa rzeszowskiego w latach 1955, 1956, 1966 i uczestnikami Mistrzostw Polski w roku 1966. W roku 1983 zdobyli VI miejsce na Mistrzostwach Polski LOK w biathlonie, reprezentując województwo przemyskie. Zawodnicy tej sekcji w barwach GLKS “JAWOR” zdobyli w roku 1986 drużynowe i indywidualne mistrzostwo województwa przemyskiego w kategorii juniorów i seniorów, oraz XVI miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski. Wyróżniającymi się zawodnikami tej sekcji byli: Jurek Franciszek, Roman Makarski, Henryk Gołąb, Czesław i Wacław Kądziołka, Jan i Mieczysław Potoczny, Lesław, Wiesław i Alicja Nabielec, Janusz i Tadeusz Jamrozik, Tadeusz i Stanisław Jurek, Anna i Zbigniew Żak, Andrzej i Franciszek Wielgus, Stanisław Makara, Zbigniew Mikulec, Jan i Władysław Żak, Andrzej Makarski

Nie ustępowali im tenisiści stołowi LZS, biorący w roku 1975 udział w rozgrywkach B klasy. Zawodnicy tej sekcji byli w latach 1980 -1985 mistrzami województwa przemyskiego w grze pojedynczej, deblu i mikście. Tenisiści stołowi GLKS “JAWOR” występowali w latach 1984 – 1988 w A klasie, lidze okręgowej i IV lidze, w kategorii juniorów i seniorów. Występowali w tej sekcji: Anna Żak, Jan, Stanisław i Zbigniew Makara, Tadeusz Jamrozik, Tadeusz Jaworski, Waldemar Piotrowski, Piotr Wójcik,

Jan Kądziołka z Jawornika Polskiego, Aleksander Makarski, Jerzy Makarski z Jawornika Przedmieścia, Krzysztof Pniewski, Piotr Lech z Hadel Szklarskich. Kapitanem drużyny był Zbigniew Makara. Z powodu braku finansów sekcja przez kilka lat zawiesiła działalność. Wznowiła ja w roku 1990. Drużyna występowała w lidze okręgowej w składzie: Paweł Bukowski, Mariusz Staszczak, Tomasz Jamrozik, Tadeusz Jaworski, Piotr Wójcik.

Po długiej przerwie, zawodnicy sekcji tenisa stołowego przystąpili w sezonie 2009/2010 do rozgrywek w V lidze POZTS.

Najliczniejszą sekcją w Klubie była sekcja piłki nożnej. W latach 1986, 1987 i 1988 w drużynie tej występowali zawodnicy reprezentujący wszystkie miejscowości gminy Jawornik Polski: z Zagórza, Manasterza, Hadel Kańczuckich, Hadel Szklarskich, Huciska Jawornickiego, Widaczowa, Jawornika Przedmieścia i z Jawornika Polskiego.

W dniu 28.07.1996 r. po raz pierwszy w historii gminy Jawornik Polski do rozgrywek C klasy w grupie przeworskiej na sezon 1986/87 zgłoszono w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Przemyślu drużynę piłki nożnej seniorów.

Kierownikiem sekcji został Janusz Chruszczyk, a kapitanem drużyny Zbigniew Żak.

Pierwszy historyczny mecz drużyna rozegrała w dniu 24.08.1986 r, w Kisielowie – remisując 1:1, drugi w dniu 31.08.1986 r. na wypożyczonym boisku piłkarskim w Szklarach, gdzie wygrała z Gacią 3:2, a trzeci w dniu 7.09.1986 r. w Łopuszce Wielkiej gdzie wygrała 2:1.

Drużyna na półmetku zajęła drugie miejsce, ale po donosie Łopuszki Wielkiej, za rzekome podwójne zarejestrowanie Janusza Jamrozika (w Dylągówce i Jaworniku Polskim), została zdegradowana na ostatnie miejsce.

W dniu 7.08.1986 r. Rada Sołecka w Manasterzu zleciła do FMiUPS „Spomasz” w Kańczudze wykonanie bramek na boisko w Manasterzu. Wykonane bramki odebrano w dniu 13.03.1987 r.

Kierownikiem sekcji został Jamrozik Janusz, a kapitanem drużyny Żak Zbigniew.

Po rundzie jesiennej drużyna zajmowała w tych rozgrywkach piąte miejsce.

Natomiast na wiosnę 1988 r. wypowiedziano nam boisko w Szklarach, a boisko w Manasterzu nie zostało jeszcze dopuszczone do rozgrywek. W związku z tym, a także z powodu utrudnień ze strony władz gminy i braku funduszy musieliśmy na jakiś czas zawiesić działalność sekcji.

Działalność sekcji piłki nożnej wznowiono dopiero w roku 1996, a w roku 1997 z powodu wygórowanych ambicji niektórych piłkarzy, część zawodników tej sekcji odłączyła się i utworzyła drugi Klub Sportowy „ISKRA” przy Gminnym Ośrodku Kultury, powodując powstanie antagonizmów pomiędzy młodzieżą z Jawornika Polskiego i z pozostałych miejscowości gminy.

Piłkarze GLKS „JAWOR” Jawornik Polski wznowili rozgrywki starszych dopiero w sezonie 2000/01 w A klasie juniorów.

Drużyna ta ze względu na brak wyposażenia w sprzęt sportowy i brak doświadczenia nie zanotowała dużych sukcesów.

W dniu 4.06.2001 r. drużyna wzięła udział w eliminacjach rejonowych 17 Turnieju PIŁKARSKA KADRA CZEKA w Grodzisku Dolnym, gdzie zajęła wysokie IV miejsce.

We wrześniu 2001 r. drużyna wzięła udział. w rozgrywkach VII edycji Współzawodnictwa Gmin Wiejskich w sporcie młodzieżowym O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO.

Ale już w sezonie piłkarskim 2001/2002 odmłodzona drużyna występująca w A klasie trampkarzy w grupie przeworskiej zajęła II miejsce.

W sezonie 2002/2003 drużyna juniorów młodszych występująca także w A klasie,gdzie zajęła II miejsce w rozgrywkach w podokręgu jarosławskim.

W dniu 11.05.2003 r. w Wiązownicy drużyna trampkarzy GLKS „JAWOR” w Jaworniku Polskim reprezentując gminę Jawornik Polski zakwalifikowała się do rozgrywek regionalnych 19 Turnieju PIŁKARSKA KADRA CZEKA, gdzie zajęła wysokie III miejsce, wyprzedzając reprezentującą powiat jarosławski drużynę GOLBALUX Wiązownica.

W sezonie rozgrywkowym 2003/2004 w rozgrywkach ligowych A klasy prowadzonych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jarosławiu brały udział już dwie drużyny juniorów.

Drużyna juniorów starszych zajęła w nich wysokie IV miejsce.Natomiast drużyna juniorów młodszych znalazła się w grupie drużyn na miejscu VI-IX.

W dniu 20.05.2004 r. w Wiązownicy drużyna juniorów młodszych GLKS „JAWOR” reprezentując powiat Przeworsk zakwalifikowała się do rozgrywek regionalnych 20 Ogólnopolskim Turnieju PIŁKARSKA KADRA CZEKA, gdzie zajęła wysokie II miejsce, ulegając jedynie posiadającej duży budżet, drużynie GOLBALUX Wiązownica z powiatu Jarosław, a wyprzedzając LKS BIZON Medyka z pow. Przemyśl i ZDRÓJ Horyniec.pow. Lubaczów.

W sezonie piłkarskim 2004/2005 w A klasie juniorów wystąpiła tylko drużyna juniorów starszych zajmując w rozgrywkach II miejsce, przegrywając awans do ligi okręgowej jedną bramką z trenowana przez zawodowego trenera drużyną LKS ŻURAW Żurawiczki.

Natomiast zamiast juniorów młodszych GLKS „JAWOR”, w B klasie mieli wystąpić seniorzy.

Jednak z powodu trudności finansowych, drużyna seniorów w rozgrywkach tych nie wystąpiła.

W dniu 24.05.2005 r. juniorzy młodsi (do lat 15) GLKS „JAWOR” reprezentując gminę i powiat Przeworski, występowali w Eliminacjach Rejonowych Turnieju PIŁKARSKA KADRA CZEKA w Soninie k.Łańcuta, gdzie zajęli wysokie III miejsce, wyprzedzając grającą w lidze okręgowej, reprezentującą powiat łańcucki drużynę gospodarzy LKS SAWA Sonina.

GLKS JAWOR w Jaworniku Polskim w ramach VIII edycji Współzawodnictwa Gmin Wiejskich w sporcie młodzieżowym O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO zorganizował w dniu 29.05.2005 r. na boisku w Manasterzu gminne eliminacje drużyn piłki nożnej juniorów młodszych (do lat 17). W zawodach tych wzięły udział drużyny z terenu wsi: Manasterz, Hadle Szklarskie i Jawornik Polski.

Natomiast rejonowe eliminacje VIII edycji Współzawodnictwa Gmin Wiejskich rozegrane zostały

w dniu 21.06.2005 r. w Soninie k. Łańcuta.

W zawodach tych wzięła udział drużyna GLKS JAWORJawornik Polski reprezentująca gminę Jawornik Polski i powiat Przeworski, która zajęła tam II miejsce, pokonując w półfinale grającą w lidze okręgowej drużynę LKS SZAROTKA Rogóźno z powiatu łańcuckiego.

W dniu 24.07.2005 r. na boisku w Manasterzu podczas nastrojowego pikniku, w obecności licznie zebranych kibiców piłki nożnej, oraz byłych zawodników i działaczy rozegrany został Turniej Piłki Nożnej z okazji 50 lecia Ludowego Zespołu Sportowego w Jaworniku Polskim i 20 lecia Gminnego Ludowego Klubu Sportowego JAWOR w Jaworniku Polskim.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny seniorów: Komunalny Klub Sportowy ALABASTER Łopuszka Wielka, Ludowy Klub Sportowy POGÓRZE Dubiecko, Klub Sportowy ISKRA przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jaworniku Polskim i GLKS JAWOR Jawornik Polski.

Podczas rozgrywek czynny był bufet prowadzony przez Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” w Jaworniku Polskim, a obsługę muzyczną imprezy zapewniła ekipa Gminnego Ośrodka Kultury w Jaworniku Polskim.

Na zakończenie, po wręczeniu dyplomów, sponsor Turnieju – Gminna Spółdzielnia „SCh” w Jaworniku Polskim ugościła zawodników napojami i kiełbasą z grilla.

W dniu 22.02.2005 r. spotkała nas miła niespodzianka, bo otrzymaliśmy od firmy Adidas Poland sp.z oo.w Warszawie darowiznę w postaci 30 par korków piłkarskich i 30 par butów do treningu na hali sportowej, a w dniu 12.09.2005 r. Bank Spóldzielczy w Przeworsku zakupił także dla piłkarzy komplet strojów piłkarskich.

W sezonie piłkarskim 2005/2006 w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jarosławiu występują dwie drużyny sekcji piłki nożnej Gminnego Ludowego Klubu Sportowego JAWOR w Jaworniku Polskim.

Drużyna juniorów starszych składająca się obecnie z zawodników z Jawornika Polskiego, Jawornika Przedmieścia, Huciska Jawornickiego, Hadel Szklarskich, Hadel Kańczuckich, Manasterza i Zagórza występuje w A klasie juniorów starszych – grupie IV.

Drużyna ta pomimo braku doświadczenia spisuje się wyjątkowo dobrze i sprawiła miłą niespodziankę zajmując po rundzie jesiennej I miejsce, z dużą szansą na awans do ligi okręgowej.

Natomiast po długiej przerwie nareszcie w rozgrywkach ligowych wystąpiła drużyna seniorów składająca się z zawodników z Hadel Szklarskich i Hadel Kańczuckich, Manasterza i Zagórza, występuje w B klasie – grupie przeworskiej. Na wyniki drużyny seniorów wpłynęły kontuzje i antagonizmy wywołane przez KS ISKRA przy GOK w Jaworniku Polskim, oraz odejście z GLKS JAWOR podstawowych obrońców.

Na wiosnę 2006 r. zawodnicy sekcji piłki nożnej Gminnego Ludowego Klubu Sportowego JAWORw Jaworniku Polskim brali udział w rozgrywkach ligowych sezonu piłkarskiego 2006/07 prowadzonych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jarosławiu. Do zawodów tych zostały zgłoszone dwie drużyny piłki nożnej: juniorów starszych i seniorów.

Drużyna juniorów starszych składająca się z zawodników z Jawornika Polskiego i Jawornika Przedmieścia, Hadel Szklarskich, Hadel Kańczuckich, Huciska Jawornickiego, Manasterza i Zagórza występowała w A klasie juniorów starszych i pomimo odmłodzonego składu i braku doświadczenia spisała się wyjątkowo dobrze. Rozgrywki w tej klasie zakończyła w czerwcu 2006 r. na I miejscu. Sprawiła miłą niespodziankę, i trochę problemów finansowych, awansując do ligi okręgowej.

Drużynę seniorów piłki nożnej buduje się od podstaw przez kilka lat. Drużyna składająca się z ubiegłorocznych juniorów, z Jawornika Polskiego i Jawornika Przedmieścia, Hadel Szklarskich, Hadel Kańczuckich, Manasterza i Zagórza, wystąpiła w sezonie 2005/06 w B klasie – w grupie przeworskiej i zajęła jak na debiut niezłe X miejsce.

Na wyniki drużyny wpłynęły liczne kontuzje, przerwy na naukę maturzystów, oraz rezygnacja z gry w naszym klubie przez kilku podstawowych zawodników, którzy przeszli do konkurencji.

Po wzmocnieniu składu drużyny nowymi zawodnikami, gra zaczęła się już układać i drużyna ta ostatnio zaczęła wygrywać. Jeżeli starczy funduszy i wytrwałości zawodnikom drużyna ma możliwości, aby już za dwa lata wygrać grupę i awansować do A klasy.

W czerwcu 2006 r. juniorzy młodsi GLKS JAWORw Jaworniku Polskim – uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Jaworniku Polskim i Nr 2 w Manasterzu uczestniczyli wojewódzkich eliminacjach 22 Ogólnopolskiego Turnieju „PIŁKARSKA KADRA CZEKA” reprezentując gminę Jawornik Polski i powiat Przeworsk.

Drużyna GLKS JAWORpomimo bardzo dobrej gry i wygranej 2:1 z reprezentacją powiatu rzeszowskiego i remisem 0:0 z reprezentacją powiatu jasielskiego zajęła miejsce V –VI.

W czerwcu 2006 r. na boisku piłkarskim w Soninie k. Łańcuta został rozegrany także został finał wojewódzki IX edycji Współzawodnictwa Gmin Wiejskich „ O Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego” w których wzięła udział drużyna juniorów do lat 17 GLKS JAWORw Jaworniku Polskim.

Drużyna GLKS JAWORw Jaworniku Polski zajęła dopiero V miejsce.

Zawodnicy potraktowali zawody te treningowo, sprawdzając różne warianty ustawienia przed rozgrywkami w lidze okręgowej.

W rundzie jesiennej sezonu piłkarskiego 2006/07 drużyna juniorów starszych występowała już

w rozgrywkach ligi okręgowej, prowadzonych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jarosławiu.

Drużyna ta na początek spisuje się średnio i zajmuje 12 miejsce. Powodem słabszych jej wyników jest konieczność częstszych treningów na dużym boisku piłkarskim, którego niestety na terenie gminy nie ma. Ponieważ większość zawodników pochodzi z Jawornika Polskiego istnieje duży problem z dowozem zawodników na treningi i mecze na boisku w Manasterzu.

Drużyna juniorów starszych występując. w klasie okręgowej juniorów, pomimo odmłodzonego składu i braku doświadczenia spisała się dość dobrze i rozgrywki w tej klasie zakończyła na XIII miejscu utrzymując się w lidze okręgowej.

W związku z tym, że w rozgrywkach ligi okręgowej, w parze z drużyną juniorów starszych może występować także drużyna juniorów młodszych, od rundy jesiennej do rozgrywek tych została także zgłoszona nasza drużyna składająca się z uczniów Gimnazjum nr1 w Jaworniku Polskim i nr 2 w Manasterzu.

Zawodnicy ci stanowią bezpośrednie zaplecze drużyny juniorów starszych i ich zadaniem jest przygotowanie się do gry w drużynie juniorów starszych.

Powodem słabszych jej wyników jest konieczność częstszych treningów na dużym boisku piłkarskim, którego niestety na terenie gminy nie ma. Ponieważ większość zawodników pochodzi z Jawornika Polskiego i istnieje duży problem z dowozem zawodników na mecze w Manasterzu.

W sezonie piłkarskim 2006/07 drużyna seniorów naszego klubu występując jako Sekcja Piłki Nożnej Manasterz brała udział w rozgrywkach B klasy w grupie przeworskiej. Niestety, z powodu nieporozumień, z drużyny tej po rundzie wiosennej odeszło wielu zawodników z Manasterza i Zagórza. W ich miejsce do drużyny seniorów zostali włączeni juniorzy. Ponieważ nie byli zgrani z resztą drużyny, drużyna seniorów zajęła w tabeli odległe miejsce.

Z powodu słabych wyników spowodowanych rezygnacją gry w drużynie podstawowych zawodników, a także z powodu braku funduszy na jej prowadzenie, drużynę tą ostatecznie wycofano z rozgrywek po rundzie wiosennej. W roku 2007 nasi byli zawodnicy ze wsi Manasterz i Zagórze założyli nowy klub sportowy.  Decyzja Starosty Powiatowego z dnia 31.07.2007r nowo powstały klub został wpisany do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej pod nazwą „Klub Sportowy MANASTERZ”. Klub ten od sezonu 2008/2009 uczestniczy w rozgrywkach piłki nożnej w podokręgu jarosławskim.

Od rundy jesiennej sezonu piłkarskiego 2007/2008 do rozgrywek ligi okręgowej została zgłoszona tylko drużyna juniorów starszych.

Zawodnicy ci stanowili bezpośrednie zaplecze seniorów i ich zadaniem było przygotowanie się do gry w drużynie. Ponieważ większość zawodników pochodziła z Jawornika Polskiego, zaistniał problem z dowozem zawodników na treningi i mecze w Manasterzu. Z powodu odmłodzonego składu, braku doświadczenia, oraz z braku możliwości treningu na boisku piłkarskim w Jaworniku Polskim drużyna ta spisała się dość słabo i została wycofana z rozgrywek w lidze okręgowej.

Niemniej chcielibyśmy podziękować tym, którzy przyczynili się do zorganizowania rozgrywek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a przede wszystkim naszym sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Przeworsku, Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Jaworniku Polskim z/s w Zagórzu, Aptece B. Urban z Kańczugi za coroczne dotacje na naszą działalność.

W rundzie jesiennej sezonu piłkarskiego 2008/09 w rozgrywkach B klasy w grupie przeworskiej występowała drużyna seniorów.

Drużyna ta zajmowała ostatnie miejsce w swojej grupie.

W sezonie piłkarskim 2008/2009 po rundzie jesiennej Zarząd Gminnego Ludowego Klubu Sportowego JAWOR w Jaworniku Polskim zawiesił udział drużyny piłki nożnej naszego Klubu w rozgrywkach B klasy seniorów grupy przeworskiej, Powodem zawieszenia jest brak środków finansowych, oraz brak dobrego boiska piłkarskiego. Na udział drużyny piłki nożnej seniorów rozgrywkach B klasy w rundzie jesiennej otrzymaliśmy z Gminy dotację w wysokości 100,00 zł!

Kolejny rok nie mamy też możliwości przeprowadzania treningów i rozgrywania meczów na boisku w Jaworniku Polskim. Musimy korzystać z boiska piłkarskiego w Manasterzu.

Z boiska tego korzystała także drużyna piłki nożnej z Manasterza i trzy drużyny KS „ISKRA” z Jawornika Przedmieścia. Ponieważ boisko to nie jest zmeliorowane, przy dłuższych opadach deszczu stoi na nim woda.

W związku z tym prosiliśmy kierownictwo OZPN w Jarosławiu, żeby ułożyć terminarz rozgrywek

w taki sposób, aby nasza drużyna i KS Manasterz rozgrywały mecze u siebie naprzemian.

Niestety tak się nie stało i w jednym terminie na boisku tym grały w sobotę dwie drużyny juniorów, a w niedzielę trzy drużyny seniorów: KS „ISKRA” i KS Manasterz, oraz nasza drużyna.

Ponieważ wyznaczono nam mecze na końcu tej kolejki, płyta boiska była już tak zniszczona, że

nie nadawała się do gry w piłkę nożną bez narażenia się na kontuzję.

Reasumując, zawodnicy naszego Klubu w roku 2008 osiągnęli nieco słabsze wyniki niż w roku poprzednim, z powodu zmiennej pogody i braku funduszy.

Niemniej chcielibyśmy podziękować tym, którzy przyczynili się do zorganizowania rozgrywek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a przede wszystkim naszym sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Przeworsku, Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Jaworniku Polskim z/s w Zagórzu, Aptece B. Urban z Kańczugi za dotacje na naszą działalność.

W roku 2009, 2010 i 2011 także los i sponsorzy nam nie sprzyjali i także nie stać nas było w zgłoszenie drużyny piłki nożnej do rozgrywek ligowych. Piłkarze ćwiczyli piłkę na hali i rozgrywali mecze sparingowe.

Mamy nadzieję, że coś się odmieni i za niedługo mieszkańcy Jawornika Polskiego będą mogli oglądać mecze piłki nożnej naszej drużyny na nowym boisku piłkarskim w Jaworniku Polskim.

W dniu 8.01.2011 r. GLKS JAWORw Jaworniku Polskim zmienił nazwę na Gminny Ludowy Klub Sportowy JAWOR 1955 w Jaworniku Polskim.

W dniu 24.07.2011 r. z okazji 25 lecia sekcji piłki nożnej GLKS JAWOR w Jaworniku Polskim na nowym boisku piłkarskim w Jaworniku Polskim rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną z lat 1986-1988 a obecną młodą drużyną.

Mamy nadzieję, że ten mecz rozpocznie nowy rozdział w dziejach sekcji piłki nożnej Gminnego Ludowego Klubu Sportowego JAWOR 1955 w Jaworniku Polskim.