Mistrzostwa Gminy Jawornik Polski w Narciarstwie Klasycznym o Puchar Wójta Gminy Jawornik Polski rozegranych w dniu 27.02.2005 r
 
Przy silnym mrozie i opadach sniegu, na urozmaiconej licznymi podbiegami i zjazdami, trasie biegowej polozonej "Na Lysej Górze" w Jaworniku Przedmiescie, rozegrane zostaly Mistrzostwa Gminy Jawornik Polski w Narciarstwie Klasycznym - biegi na nartach w cyklu " O PUCHAR WÓJTA GMINY".
Zawody rozegrane zostaly w 8 kategoriach wiekowych, dla kobiet i mezczyzn.
 
Wyniki poszczególnych biegów:
 
1. Mlodziczki - dystans 0,5 km
I miejsce - Makarska Andzelika - w czasie 2,20 min.
II miejsce - Dzik Aleksandra - w czasie 3,10 min.
 
2. Juniorki gr.A - dystans 2,5 km
I miejsce - Jamrozik Iwona - w czasie 8,00 min.
II miejsce - Warchol Alicja - w czasie 8,35 min.
III miejsce - Zglobicka Karolina - w czasie 8,40 min.
 
3. Seniorki - dystans 3,0 km
I miejsce - Dzik Agata - w czasie 10,06 min.
II miejsce - Palys Agnieszka - w czasie 10,10 min.
III miejsce - Pieniadz Maria - w czasie 12,10 min.
 
4. Mlodzicy - dystans 2,5 km
I miejsce - Makara Mateusz - w czasie 6,05 min.
II miejsce - Jamrozik Jakub - w czasie 7,32 min.
III miejsce - Warchol Kamil - w czasie 7,33 min.
 
5. Juniorzy gr.B - dystans 3,0 km
I miejsce - Jamrozik Karol - w czasie 10,00 min.
II miejsce - Makarski Krzysztof - w czasie 10,10 min.
III miejsce - Kowal Pawel - w czasie 10,45 min.
 
6. Juniorzy gr.B1 - dystans 3,0 km
I miejsce - Warchol Marcin - w czasie 10,00 min.
II miejsce - Szpakowski Lukasz - w czasie 11,01 min.
III miejsce - Chochura Michal - w czasie 11,03 min.
 
7. Juniorzy gr.C - dystans 5,0 km
I miejsce - Padewski Marek - w czasie 15,01 min.
II miejsce - Palys Szczepan - w czasie 17,18 min.
III miejsce - Makarski Michal - w czasie 18,20 min.
 
8. Seniorzy - dystans 10,0 km
I miejsce - Makarski Marek - w czasie 33,00 min.
II miejsce - Dzik Wojciech - w czasie 33,30 min.
III miejsce - Makara Stanislaw - w czasie 35,05 min.
 
Do zawodów zglosilo sie 53 zawodników i zawodniczek, z tego osób 35 reprezentowalo barwy GLKS "JAWOR" Jawornik Polski i 18 bylo niezrzeszonych.
W zawodach brali udzial m. innymi byli uczestnicy Mistrzostw Polski w biathlonie, oraz Mistrzostw Powiatu i Województwa w narciarstwie klasycznym z lat 1970 - 1990.
Organizatorem zawodów byl Gminny Ludowy Klub Sportowy "JAWOR" w Jaworniku Polskim, który powstal przed 20 laty z polaczenia czterech LZS-ów: LZS "JAWOR" Jawornik Polski, LZS Hadle Kanczuckie, LZS Hadle Szklarskie, LZS Hucisko Jawornickie.
Puchar, oraz upominki i dyplomy dla zwyciezców poszczególnych kategorii wiekowych ufundowal i wreczyl osobiscie Wójt Gminy w Jaworniku Polskim.
Mistrzostwa Gminy mogly odbyc sie dzieki licznej grupie entuzjastów narciarstwa biegowego, którzy marzli na starcie/ mecie, oraz na punktach kontrolnych tras biegowych, oraz naszym sponsorom, jak: Gminna Spóldzielnia "SCh" w Jaworniku Polskim z/s w Zagórzu, która zafundowala dla zawodników i obslugi zawodów 100 paczków wlasnego wypieku, oraz Szkole Podstawowej im. Jana Pawla II w Jaworniku Polskim, która przygotowala dla wszystkich uczestników zawodów goraca herbate.

Rozgrywki ligowe

 

 

Sponsorzy

 

Treningi

Treningi zawodników Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „JAWOR 1955”

w Jaworniku Polskim

od dnia  01.10.2016 r. odbywają się:

 

-sekcji tenisa stołowego - we wtorki i czwartki w godz. od 1900 do 2200 (treningi prowadzi p. Szajnik Jacek)

-sekcji siatkówki - w poniedziałki i środy w godz. od 1800 do 2000 oraz soboty (dziewczyny) w godz. od 1800 do 2000(treningi prowadzi p. Staszczak Marek)

-sekcji narciarstwa klasycznego - w niedziele w godz. od 1800 do 2000 (treningi prowadzi p.Jamrozik Jakub

W/w treningi będą prowadzone w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim (wejście od strony północnej).

-sekcji piłki nożnej - w niedziele w godz. od 1600 do 1800 w sali ZS nr 1, lub na boisku w Hadlach Szklarskich (treningi prowadzi p. Jamrozik Jakub)

-sekcji szachów - w niedzielę w godz. od 1800 do 2000 w siedzibie Klubu „pod apteką”, (treningi prowadzi p. Jaremkiewicz Marian)

W sprawach treningów prosimy kontaktować się z prowadzącymi treningi, lub kierownikami poszczególnych sekcji :
    tenis stołowy – p. Galej Grzegorz
    siatkówka – p. Stanowski Kamil
    piłka nożna – p.Jamrozik Jakub
    narciarstwo klasyczne (biegi) – p. Jamrozik Jakub
    szachy – p. Piątek Łukasz

Przydatne linki