Sprawozdanie sportowe

z działalności Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „JAWOR 1955”w Jaworniku Polskim w latach 2011- 2014

 

60 lat temu przy Szkole Podstawowej w Jaworniku Polskim utworzono Ludowy Zespół Sportowy w Jaworniku Polskim, w którym działała sekcja narciarstwa klasycznego. Później utworzono sekcję saneczkową, siatkówki i tenisa stołowego. W LZS-ie uprawiało sport i odnosiło sukcesy kilka pokoleń mieszkańców gminy.

W dniu 26.07.1986 r. w wyniku połączenia Ludowych Zespołów Sportowych z Jawornika Polskiego, Huciska Jawornickiego, Hadel Szklarskich i Kańczuckich utworzono klub sportowy o nazwie Gminny Ludowy Klub Sportowy JAWOR” w Jaworniku Polskim.

Połączenie, oprócz obniżenia kosztów działalności sportowej, miało za zadanie zintegrować środowiska Jawornika, Widaczowa, Huciska Jawornickiego, Hadel Szklarskich i Kańczuckich i dać możliwość uprawiania sportu młodzieży z terenu całej gminy, a nie tylko z terenu Jawornika Polskiego. W klubie tym utworzono najpierw sekcje piłki nożnej, tenisa stołowego i narciarstwa klasycznego, a później sekcje siatkówki i szachów.

W dniu 18.01.2011 r. klub powrócił do swoich korzeni i zmienił nazwę na Gminny Ludowy Klub Sportowy JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim. Nowy Klub jest gminnym uczniowskim klubem sportowym realizującym cele i zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży, oraz posiada osobowość prawną.

W latach 2011-2014 w Gminnym Ludowym Klubie Sportowym „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim było 75 członków.

Zarząd GLKS „JAWOR 1955” po wyborach w 2011 r. składał się z 11 osób,

w tym: Marian Jaremkiewicz - Prezes

Andrzej Makarski - Wiceprezes ds. szkolenia i sportów

Grzegorz Pałys - Sekretarz

Marek Padewski - p.o. Skarbnik

Marek Padewski - Kierownik Sekcji Narciarstwa Klasycznego

Piotr Tucki - Kierownik Sekcji Piłki Nożnej do 2012 r.

Jakub Jamrozik - Kierownik Sekcji Piłki Nożnej od 2012 r.

Damian Hop - Kierownik Sekcji Siatkówki

Artur Szmulik - Kierownik Sekcji Tenisa Stołowego do 2013 r.

Grzegorz Pałys - Kierownik Sekcji Tenisa Stołowego od 2013 r.

Łukasz Piątek - Kierownik Sekcji Szachowej

Komisja Rewizyjna GLKS „JAWOR 1955” składała się z 3 osób,

w tym: Dariusz Zawadzki - Przewodniczący Komisji

Marcin Pisarek - Wice przewodniczący Komisji

Sławomir Słupek - Sekretarz Komisji

W okresie sprawozdawczym w GLKS „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim odbywało się co roku po 2 zebrania Zarządu na których omawiano bieżącą działalność Klubu, oraz podsumowano wyniki sekcji narciarstwa klasycznego, piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego i szachów.

Pozostałe sprawy były omawiane na zebraniach Prezydium Zarządu.

Najbardziej popularną dyscypliną sportową w naszej gminie jest piłka nożna. Dyscyplinę tą uprawiało w naszym klubie w roku 2011 - 26 zawodników, w roku 2012 - 29, w roku 2013 - 31,

a roku 2014 – 24 zawodników ze wszystkich miejscowości, które utworzyły GLKS.

Zawodnicy tej sekcji do roku 2008 uczestniczyli w rozgrywkach A klasy, oraz ligi okręgowej juniorów starszych i młodszych, oraz B klasy seniorów.

Mecze piłkarskie rozgrywane były na łące pełniącej rolę boiska w Manasterzu.

Problemy z dostępem do boiska i brak środków finansowych, zmusiły nas do wycofania drużyn z rozgrywek ligowych. W dniu 24.07.2011 r. z okazji 25 lecia sekcji piłki nożnej GLKS „JAWOR” w Jaworniku Polskim na nowym boisku piłkarskim w Jaworniku Polskim rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną z lat 1986-1988, a obecną młodą drużyną. Drużyna "dinozaurów" wystąpiła w składzie: Tadeusz Techmański, Walenty Mroczka, Piotr Wójcik, Mirosław Nadybał, Tadeusz Tompalski, Tadeusz Piejko, Andrzej Dzik, Zenon Dzik, Zenon Żak(Motowidło), Tadeusz Jurek, Wiesław Czapla, Tadeusz Pieniądz, Jan Pinkowicz , Bogdan Burek i jej dawny kapitan Zbigniew Żak . Kibicowali drużynie: Dzik Jan, Kądziołka Mieczysław, Makara Stanisław i Hałys Wojciech.

Natomiast młoda drużyna naszego klubu wystąpiła w składzie: Krzysztof Słupek, Sławomir Słupek, Damian Hop, Marek Padewski, Krzysztof Rzepa, Grzegorz Szmulik, Łukasz Dzimira, Mateusz Dzimira, Jakub Jamrozik, Marcin Pisarek, Rafał Pisarek, Artur Szmulik, Bogumił Lichota, Zawadzki Dariusz i Łysiak Krystian.

Mieliśmy nadzieję, że ten mecz rozpocznie nowy rozdział w dziejach sekcji piłki nożnej Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim i w latach następnych mieszkańcy Jawornika Polskiego będą mogli oglądać mecze naszej drużyny na miejscowym boisku piłkarskim. Niestety w latach 2012,2013 i 2014 nasi zawodnicy zmuszeni byli także ćwiczyć piłkę nożną na hali, gdyż nie otrzymaliśmy zgody nagrę na boisku sportowym w Jaworniku Polskim.

Obecnie najbardziej aktywną jest sekcja tenisa stołowego, w której w roku 2011ćwiczyło 35zawodników, w roku 2012 – 37, w roku 2013 – 41, a w roku 2014 – 30 osób.

Zawodnicy tej sekcji od sezonu 2010/2011 uczestniczą w rozgrywkach V ligi tenisa stołowego prowadzonej przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie.

W rundzie wiosennej 2011 roku na wynikach tej sekcji zaciążył brak profesjonalnych treningów.

Aby to zrekompensować braliśmy udział w licznych zawodach, aby pograć i podglądnąć grę lepszych od nas. I tak w dniu 20.04.2011 roku zawodnicy sekcji tenisa stołowego : Wiesław Sura, Jakub Jamrozik, Marek Padewski, Artur Szmulik oraz Krzysztof Pawełek wzięli udział w eliminacjach powiatowych XII Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego rozgrywanych w sali sportowej Zespołu Szkół w Urzejowicach, a w dniu 4.06.2011 r. zawodnicy tej sekcji - Padewski Marek, Szmulik Artur, Jamrozik Jakub, Pawełek Krzysztof i Pałys Grzegorz uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa Z LZS we Frysztaku.

Natomiast w dniu 25.06.2011 r. grali na Turnieju Tenisa Stołowego organizowanego z okazji Dni Przeworska. Reprezentowali nas: Marek Padewski, Jakub Jamrozik, Grzegorz Pałys oraz Grzegorz Pawełek. Nasz zawodnik Jakub Jamrozik wywalczył tam III miejsce.

W dniu 30.08.2011 r. zawodnicy wzięli też udział w turnieju z okazji X lecia PUKS ARKA Łętownia rozgrywanego w hali MOSiR w Nowej Sarzynie. Nasz Klub reprezentowali Padewski Marek, Pawełek Krzysztof, Pałys Grzegorz, Sura Wiesław.

W dniu 1.05.2011 r. rozpoczęły się także rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Gminy w Tenisie Stołowym. Biorą w nich udział drużyny Jawornika Polskiego i Jawornika Przedmieścia, Hadel Szklarskich i Hadel Kańczuckich, Widaczowa i Huciska Jawornickiego, Manasterza i Zagórza.

Drużyny grają systemem każdy z każdym. W rozegranym w dniu 21.05.2011 r.meczu reprezentacja Jawornika Polskiego i Przedmieścia w składzie: Marek Padewski, Artur Szmulik, Jakub Jamrozik, Aleksander Szmulik zremisowała z drużyną Hadel Szklarskich i Kańczuckich w składzie Krzysztof Pawełek, Krzysztof Kukulski, Krzysztof Rzepa i Grzegorz Pawełek , a w dniu 2.07.2011 r. wygraładrużyną Manasterza i Zagórza w składzie Grzegorz Pałys, Jakub Winiarz,  Wojciech Techmański i Michał Zych.

W dniu 11.11.2011 r. zawodnicy sekcji tenisa stołowego w składzie: Wiesław Sura, Grzegorz Pałys, Jakub Jamrozik i Sylwester Dutkowski uczestniczyli w II Międzynarodowym Turnieju Niepodległości w Krośnie .W zawodach brali uczestnicy prawie wszystkich lig, a w kategorii open nawet pierwszoligowi gracze Strzelca Frysztak. Dziewiątą pozycję wywalczył zawodnik naszego klubu Sylwester Dutkowski w kategorii junior.

W dniu 24.09.2011 r. drużyna ponownie rozpoczęła rozgrywki w V lidze Tenisa Stołowego prowadzonej przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie, w sezonie 2011/2012. Od dnia 4.10.2011 r. do 29.11.2011 r. zawodnicy sekcji tenisa stołowego GLKS „JAWOR 1955”, oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim z ULKS „JAWORNIK” mieli możliwość wzięcia udziału w treningach prowadzonych przez profesjonalnego instruktora tenisa stołowego Pana Daniela Jarosława Antosiaka . Pan Jarosław jest nauczycielem wychowania fizycznego w Dubiecku, oraz trenerem tamtejszego UKS Dubiecko. W swoim dorobku posiada wiele zwycięstw w turniejach tenisa stołowego tak w kraju, jak i za granicą. W ćwiczeniach czynnie uczestniczył Pan Andrzej Makarski, który wykonywał powierzone zadania razem z zawodnikami. Mamy nadzieję, że większość zawodników z ULKS w najbliższym czasie zasili sekcję tenisa stołowego. Na zakończenie pierwszej części treningów w dniu 20.11.2011 r. w sali sportowej Zespołu Szkól nr 1 w Jaworniku Polskim sprawdzono nabyte umiejętności na Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii junior. Był on sprawdzianem dla zawodników którzy w grudniu będą występować w powiatowej lidze amatorskiej tenisa stołowego.

Wyniki turnieju wg. zajętych miejsc: I miejsce Aleksander Szmulik, II- Pawełek Grzegorz, III- Kawaliło Zbigniew, IV- Hałys Wojciech, V- Lisak Piotr, VI- Pawełek Paweł, VII- Banaś Damian, VIII- Chruszcz Adam, IX- Szpakowski Kamil, X- Flisak Dariusz, XI- Szałaj Paweł, XII- Banaś Arkadiusz, XIII- Warchoł Krzysztof.

Na zakończenie treningów w dniu 1.12.2011 r. sprawdzono nabyte umiejętności na Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego. Turniej odbył się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim wzbudził duże zainteresowanie. Wyniki turnieju: I miejsce -Dutkowski Sylwester,II- Szmulik Artur, III- Sura Wiesław, IV- Jamrozik Jakub, V-  Hałys Wojciech, VI- Pałys Grzegorz, VII- Padewski Marek, VIII- Staszczak Marek, IX-Szmulik Aleksander,X- Chruszcz Adam, XI- Szpakowski Kamil, XII- Kawaliło Zbigniew, XIII- Styś Grzegorz, XIV-Leniart Sebastian, XV- Warchoł Krzysztof .Nad przebiegiem rozgrywek czuwali Panowie Marian Jaremkiewicz, Andrzej Makarski, oraz sędzia główny Daniel Antosiak.

Turniej zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia i sponsor Klubu Pan Bogusław Urban, którzy wręczyli najlepszym zawodnikom dyplomy, oraz statuetki ufundowane przez sekretarza Klubu Grzegorza Pałysa.

Na turniej byli także zaproszeni goście:Pani Anna Padewska– była Prezes LZS i zawodniczka sekcji tenisa stołowego, uczestniczka mistrzostw województwa przemyskiego w tenisie stołowym, orazPan Zbigniew Makara – były kierownik sekcji tenisa stołowego i były zawodnik IV ligowej drużyny GLKS „JAWOR” Jawornik Polski.

W dniu 10.12.2011 r. zmagania inaugurowała Amatorska Liga Tenisa Stołowego, zrzeszająca osiem drużyn z terenu powiatów: przeworskiego, przemyskiego i jarosławskiego. Nadzór nad rozgrywkami sprasowuje Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie, a z inicjatywą utworzenia ligi wyszedł Prezes GLKS„JAWOR  1955”w Jaworniku Polskim, który to klub w nowo powstałych rozgrywkach reprezentować będą dwie drużyny. Do tych zespołów dołączyły kolejne: UMKS Dubiecko, LKS II Kańczuga, UKS „FENIKS” SP Krzeczowice, UKS „DEDAL” Urzejowice, oraz UKS „SOKÓŁ” Pełkinie. Liga Amatorska i V liga mają swoje regulaminy i terminarze, a składy zespołów i ich wyniki można śledzić za pomocą panelu ligowego POZTS.

Zawodnicy tej sekcji na wiosnę 2012 r. (w sezonie 2011/2012) uczestniczyli w rozgrywkach V Ligi tenisa stołowego, prowadzonych przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie.

Dodatkowo, zawodnicy dwóch drużyn tej sekcji w styczniu i lutym 2012 r. (w sezonie 2011/2012) uczestniczyli w rozgrywkach Ligi Amatorskiej utworzonej staraniem Prezesa naszego klubu

przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie.

Od dnia 26.03.2012 r. zawodnicy sekcji tenisa stołowego GLKS „JAWOR 1955”, oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim mieli możliwość wzięcia udziału w treningach na robocie treningowym zakupionym za środki z dotacji na wykonanie zadania „Działalność z zakresu profilaktyki uzależnień”.

Przyrząd ten, tzw. robot, został zakupiony na promocyjnych warunkach, za stosunkowo niską cenę, gdyż sprzęt podobnej klasy jest z reguły prawie dwukrotnie droższy.

Robot zastępuje częściowo kosztowne treningi prowadzone przez wykwalifikowanego trenera.

Jest on nam niezbędnie potrzebny do prowadzenia systematycznego manualnego treningu zawodników sekcji tenisa stołowego i będzie do wykorzystania przez wiele lat.

Można na nim systematycznie doskonalić wszystkie elementy treningu, które zostały już nam pokazane w roku ubiegłym przez zatrudnionego trenera.

W wersji standardowej robota Robo-Pong 2050 możliwe jest dokładne ustawienie takich funkcji jak szybkość piłki, rotacja piłki, miejsce zagrania i przerwy między piłkami.

Możliwe jest wykorzystanie 64 zaprogramowanych ćwiczeń na poziomie zawodników profesjonalnych. Robot to doskonały partner do gry na różnych poziomach zaawansowania. Zawodnikom na najwyższym poziomie umożliwia poprawę pracy nóg oraz doskonalenie wszechstronności zagrań. Zawodnikom początkującym pozwala na naukę i poprawę podstawowych uderzeń. Zawodnikom zaawansowanym umożliwia poprawę czucia piłki, koordynacji ruchów, urozmaicania gamy zagrań. Możliwość dostosowania czasu, treningu, intensywności i ustawienie urządzenia pod kątem stopnia zaawansowania sprawia ogromną satysfakcję treningu z partnerem dopasowanym do umiejętności.

W rundzie wiosennej 2012 roku na wynikach tej sekcji zaciążył brak profesjonalnych treningów.

Aby to zrekompensować braliśmy udział dodatkowo w licznych turniejach, aby pograć i podglądnąć grę lepszych od nas.

I tak w dniu 26.05.2012 r. zawodnicy sekcji tenisa stołowego brali udział w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego w Leżajsku, gdzie Artur Szmulik zajął VII miejsce, Jakub Jamrozik - IX, a Wiesław Sura - X miejsce.

W dniu 17.06.2012 roku zawodnicy sekcji Wiesław Sura, Jakub Jamrozik, Marek Padewski, oraz Artur Szmulik wzięli udział w zawodach XIII Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego rozgrywanych w sali sportowej w Łańcucie, na których Jakub Jamrozik zajął VII miejsce.

Natomiast w dniu 2.12.2012 r. na Turnieju Tenisa Stołowego organizowanego w Przeworsku reprezentowali nas: Marek Padewski, Jakub Jamrozik, Grzegorz Pałys, Wiesław Sura, Grzegorz Galej i Łukasz Paja.

W dniu 9.12.2012 r. 31 zawodników z Kańczugi, Dubiecka i Dynowa, w tym 20 z naszej sekcji tenisa stołowego wzięło udział w Turnieju Mikołajkowym rozgrywanym w sali sportowej ZS w Jaworniku Polskim .

W kategorii młodzik Arkadiusz Banaś zajął III miejsce, a Samuel Kędzior IV miejsce.

W kategorii junior Aleksander Szmulik zajął IV miejsce, Łukasz Paja -V, Marek Staszczak - VI, Damian Banaś - VII i Gabriel Łysiak - VIII miejsce.

Natomiast w kategorii OPEN Artur Szmulik zajął III miejsce, Wiesław Sura VII, Grzegorz Pałys -VIII miejsce. Turniej zaszczycił swoją obecnością sponsor Klubu Pan mgr Bogusław Urban, który wręczył trzem najlepszym w każdej kategorii zawodnikom statuetki. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I -VIII otrzymali także dyplomy wykonane przez sekretarza Klubu Grzegorza Pałysa.

Natomiast wszyscy startujący w Turnieju zawodnicy otrzymali czekoladowe „mikołajki” przekazane przez sponsora Turnieju - Sklep „DUET” Danuty i Pawła Doboszów.

A w jesieni 2012 r. (w sezonie 2012/2013) drużyna ponownie rozpoczęła rozgrywki w V lidze Tenisa Stołowego prowadzonej przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie.

Drużyna seniorów w 2013 r. brała udział w rozgrywkach V ligi tenisa stołowego, oraz niektórych zawodach i turniejach powiatowych i wojewódzkich. Seniorzy potrzebny do gry sprzęt kupują przeważnie za własne pieniądze. Natomiast młodzież szkolna z powodu braku funduszy na sprzęt i wyjazdy bierze jedynie udział w zawodach i turniejach organizowanych przez klub na terenie gminy, oraz przygotowuje się do zawodów i rozgrywek ligi powiatowej trenując na sali ZS nr 1.

W dniu 2.02.2013 r. pięciu zawodników sekcji tenisa stołowego wzięło udział w I Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym rozgrywanych w Przeworsku. W zawodach startowało 30 zawodników. Nasz zawodnik Grzegorz Galej zajął w swojej kategorii wiekowej II miejsce. Od 3.02. do 6.04.2013 r. 9 zawodników sekcji tenisa stołowego – seniorzy: Padewski Marek, Szmulik Artur, Jamrozik Jakub, Pałys Grzegorz, Galej Grzegorz, Sura Wiesław i juniorzy: Szmulik Aleksander, Staszczak Marek i Paja Łukasz brało udział rozgrywkach II rundy V ligi Tenisa Stołowego prowadzonych przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie.

Od 7.03 do 10.09.2013 r.10 zawodników sekcji tenisa stołowego: Jamrozik Jakub, Padewski Marek, Galej Grzegorz, Sura Wiesław, Pałys Grzegorz, Makarski Andrzej, Paja Łukasz, Szmulik Aleksander, Chohura Karol, Jaworski Tadeusz wzięło udział w rozgrywkach I GRAND PRIX GMINY Jawornik Polski w tenisie stołowym organizowanych przez nasz klub. W zawodach tych startowało łącznie 25 zawodników z terenu powiatu przeworskiego i rzeszowskiego.

W Turnieju I miejsce zajął Jamrozik Jakub, II - Padewski Marek, III - Galej Grzegorz, IV - Sura Wiesław, V- Pałys Grzegorz, VI - Makarski Andrzej.

W dniu 18.05.2013 r. zawodnicy sekcji tenisa stołowego wzięli udział w XII Miejsko-Gminnym Wiosennym Turnieju Tenisa Stołowego w Sokołowie Małopolskim. W kategorii do 25 lat Jamrozik Jakub zajął I, a Padewski Marek III miejsce. Natomiast w kategorii do 50 lat Sura Wiesław zajął III miejsce.

W dniu 26.05.2013 r. zawodnicy uczestniczyli w III Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Leżajska. W kategorii 20-35 lat Jakub Jamrozik zajął VI, a Padewski Marek - VII miejsce. W kategorii do 40+ Sura Wiesław zajął VII miejsce.

W dniu 30.06.2013 roku zawodnicy sekcji Sura Wiesław, Padewski Marek, Galej Grzegorz i Pałys Grzegorz wzięli udział w zawodach XIV Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego rozgrywanych w sali sportowej w Łańcucie, na których Padewski Marek zajął VII miejsce w kategorii 20-39 lat.

W dniu 6.10.2013 r. w ZS nr 1 w Jaworniku Polskim klub nasz zorganizował dla młodzieży Mistrzostwa Gminy Jawornik Polski w tenisie stołowym.

W kategorii KADET – Banaś Arkadiusz zajął I, a Szałąj Sebastian II miejsce

W kategorii JUNIOR – Lisak Piotr zajął I, Jarosz Patryk II, Skubisz Artur III miejsce

W kategorii JUNIORKA – Pniewska Gabriela zajęła I, Staszczak Aleksandra II, Warchoł Aleksandra III i Czapla Klaudia IV miejsce. 

W dniu 7.12.2013 r. 12 zawodników z gminy Jawornik Polski wzięło udział w Turnieju Mikołajkowym w tenisie stołowym rozgrywanym w sali sportowej ZS w Jaworniku Polskim. 

W kategorii KADET - I miejsce zajął Arkadiusz Banaś, II - Lech Mateusz, III - Szałąj Sebastian, IV miejsce - Lech Michał, V - Pawełek Maciej.

W kategorii JUNIOR - I miejsce zajął Pawełek Paweł, II - Banaś Damian, III - Staszczak Marek,

IV - Chruszcz Adam.

W kategorii JUNIORKA - I miejsce zajęła Aleksandera Staszczak, II - Pniewska Gabriela, IV Pawełek Gabriela.

Wszyscy startujący w Turnieju zawodnicy otrzymali tradycyjnie czekoladowe „mikołajki” przekazane przez sponsorów Turnieju - Sklep „DUET” Danuty Szyngiera i Pawła Dobosza.

W roku 2014 w sekcji tenisa stołowego treningi prowadził starszy zawodnik p. Padewski Marek.

Drużyna seniorów w 2014 r. brała udział w rozgrywkach V ligi tenisa stołowego, oraz niektórych zawodach i turniejach powiatowych i wojewódzkich. Seniorzy potrzebny do gry sprzęt kupują przeważnie za własne pieniądze. Natomiast młodzież szkolna z powodu braku funduszy na sprzęt i wyjazdy bierze jedynie udział w zawodach i turniejach organizowanych przez klub na terenie gminy, oraz przygotowuje się do zawodów i rozgrywek ligi powiatowej trenując na sali Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim.

W dniu 1.02.2014 r. 5 zawodników sekcji tenisa stołowego brało udział w Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym rozgrywanych w Przeworsku. W zawodach startowało 30 zawodników.

W kategorii seniorów nasi zawodnicy - Galej Grzegorz zajął I miejsce, Padewski Marek - II, a Jamrozik Jakub III miejsce. Natomiast w kategorii juniorek I miejsce zajęła Staszczak Aleksandra, a IV- Pniewska Gabriela.

Od 18.01. do 6.04.2014 r. 6 zawodników sekcji tenisa stołowego – seniorzy: Padewski Marek, Jamrozik Jakub, Pałys Grzegorz, Galej Grzegorz, Sura Wiesław i Oczoś Marian brało udział rozgrywkach II rundy V ligi Tenisa Stołowego prowadzonych przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie. W rozgrywkach tych nasza drużyna zajęła IV miejsce na 8 drużyn.

1.

MLKS Nurt II Przemyśl

14

28

14-0-0

139:29

2.

MLKS Nurt III Przemyśl

14

23

11-1-2

126:61

3.

KTS Strażak Pruchnik

14

16

7-2-5

113:96

4.

GLKS Jawor 1955 Jawornik Pol.

14

15

7-1-6

104:86

5.

TG Sokół Dynów

14

15

7-1-6

93:95

6.

UMKS Dubiecko

14

6

3-0-11

53:124

7.

UKS Sokół Pełkinie

14

5

2-1-11

77:124

8.

LKS Strażak Sośnica

14

4

2-0-12

38:128

W dniu 9.02.2014 r. nasz Klub zorganizował Turniej Noworoczny w tenisie stołowym.

W Turnieju tym brało udział 17 seniorów i 9 juniorek juniorów z Gmin: Kańczuga, Jawornik Polski, Dynów i Dubiecko. W kategorii seniorów wygrał II ligowiec Antosiak Daniel, a nasi zawodnicy zajęli: Galej Grzegorz - II miejsce, Jamrozik Jakub - III miejsce, Sura Wiesław - XI, Pałys Grzegorz, Żurawski Grzegorz i Oczoś Marian - XIII miejsce.

W kategorii juniorów I miejsce zajął Banaś Arkadiusz, II - Banaś Damian, III - Jarosz Patryk, IV- Skubisz Artur, V- Litwin Tomasz, VI - Szałaj Sebastian, VI - Dzimira Klaudiusz, a w kategorii juniorek I miejsce zajęła Czapla Klaudia, a II - Warchoł Aleksandra. W dniu 8.03.2014 r. w Rzeszowie na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 4 odbyła się druga runda spotkań w ramach Ligi TKKF w tenisie stołowym. Rozgrywki zostały przeprowadzone w systemie pucharowym do dwóch przegranych. W kategorii do 18 lat III miejsce zajął nasz zawodnik Banaś Arkadiusz, w kategorii 18-45 lat

I miejsce zajął Galej Grzegorz, II - Padewski Marek, a III - Jamrozik Jakub. W dniu 17.04.2014 r. nasza drużyna sekcji tenisa stołowego w okrojonym składzie: Jakub Jamrozik, Grzegorz Żurawski, Marian Oczoś, Wiesław Sura, Marek Padewski. rozegrała w Zabratówce sparing z drużyną z Rzeszowa. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 9-9. Natomiast w dniu 25.04.2014 r. nasza drużyna sekcji tenisa stołowego w składzie: Padewski Marek, Jamrozik Jakub, Oczoś Marian, oraz gościnnie Drożdż Jarosław rozegrała sparing w Dynowie z tamtejsza drużyną wygrywając aż 17:1. W dniu 18.05.2014 r. w Rzeszowie odbyła się czwarta runda spotkań w ramach Ligi TKKF w tenisie stołowym. W kategorii 18-45 lat I miejsce zajął Padewski Marek, II - Jamrozik Jakub, III- Galej Grzegorz, a w kategorii 45-55 lat III miejsce zajął Oczoś Marian, IV - Sura Wiesław. W maju 2014 r. zakończono rozgrywki drugiej edycji Grand Prix Gminy w tenisie stołowym. W kategori: OPEN I miejsce zajął Galej Grzegorz, II - Padewski Marek, III - Sura Wiesław, IV - Pałys Grzegorz, V Jamrozik Jakub, VI - Oczoś Marian, VII - Żurawski Gregorz, IX - Makarski Andrzej, X - Żurawski Radosłw, a w kategorii JUNIORÓW – I miejsce zajął Banaś Arkadiusz, II - Jarosz Patryk, III Banaś Damian

W dniu 15.06.2014 nasi zawodnicy sekcji tenisa stołowego wzięli udział w XV Podkarpackiej Olimpiadzie Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta.
Nasz klub reprezentowali: Galej Grzegorz, Padewski Marek, Sura Wiesław, Oczoś Marian. W dniu 17.09.2014 r. nasza drużyna sekcji tenisa stołowego w składzie: Galej Grzegorz, Padewski Marek, Sura Wiesław, Oczoś Marian rozegrała w Rzeszowie sparing z drużyną Fundacji Wzrastanie. Ale niestety przegrany 12-6.

W dniu 8.11.2014 r. w Rzeszowie odbyła się kolejna runda spotkań w ramach Ligi TKKF w tenisie stołowym. Rozgrywki zostały przeprowadzone w systemie pucharowym do dwóch przegranych.
W kat 18-45 lat pierwsze miejsce zajął nasz zawodnik Padewski Marek, a kategorii 45-55 lat także pierwsze Sura Wiesław. W dniu 11.11.2014 r. dwóch naszych zawodników sekcji tenisa stołowego Padewski Marek i Szajnik Jacek wzięło udział w V edycji Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna z okazji Dnia Niepodległości do której przystąpiło 61 zawodników. Pierwszy zajął 17 miejsce, drugi 25. W II rundzie rozgrywek tenisa stołowego o mistrzostwo V ligi prowadzonych przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie w sezonie 2014/2015 nasza drużyna w składzie: Padewski Marek, Jamrozik Jakub, Pałys Grzegorz, Galej Grzegorz, Szajnik Jacek, Sura Wiesław, Oczoś Marian i Bazan Kamil wygrała wszystkie mecze. I tak: LKS Szarotka Rogóżno - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 5:13
PUKS Arka II Łętownia - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 10:8
MLKS Nurt III Przemyśl - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 6:12
LKS Strażak Sośnica - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 14:4
TG Sokół Dynów - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 4:1

W roku 2015 obchodzimy 40 lecie powstania sekcja tenisa stołowego.

W pracach sekcji siatkówki w roku 2011 brało udział 10 zawodników naszego klubu, w roku 2012 – 12, w roku 2013 - 36 zawodników, a w roku 2014 - 32 osoby w tym 14 juniorów i juniorek, oraz kilkunastu osobowa grupa osób niezrzeszonych. Sekcja ta obchodzi w 2015 roku 40 lecie.

Zawodnicy tej sekcji trenowali na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1w Jaworniku Polskim

przygotowując się do udziału w Turnieju „O Puchar Wójta Gminy” i Powiatowym Turnieju Siatkówki w Przeworsku, ale z powodu braku funduszy turnieje te zostały odwołane.

O roku 2013 treningi w sekcji prowadzili nieodpłatnie licencjat w.f. p. Szpakowski Łukasz i wykwalifikowany instruktor siatkówki mgr w.f. Żurawski Grzegorz. Utworzono drużynę juniorów i juniorek. Siatkarze i siatkarki pomimo braku sprzętu od roku trenowali na sali Zespołu Szkół nr 1 przygotowując się do zawodów o Mistrzostwo Gminy i rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki.

W dniu 22 stycznia 2014 r, drużyna siatkarek w składzie: Hop Aleksandra, Piestrak Łucja, Dulkiewicz Dorota, Flisak Paulina, Pawełek Angelika, Pniewska Gabriela, Staszczak Aleksandra, Szmulik Joanna wraz z trenerem Żurawskim Grzegorzem wzięła udział w Turnieju Siatkówki w Dynowie gdzie zajęła wysokie III miejsce.

W dniu 15 lutego 2014 r. klub nasz zorganizował w sali ZS nr 1 w Jaworniku Polskim Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym".

I miejsce zajęła reprezentacja Jawornika Polskiego w składzie: Stanowski Krystian, Stanowski Kamil, Pawełek Józef, Jamrozik Grzegorz, Pawełek Angelika i Pniewska Gabriela. II miejsce - reprezentacja Jawornika Przedmieścia wspomagana zawodnikami z Hadel Szklarskich w składzie: Staszczak Marek, Bury Mateusz, Potoczny Kamil, Balawender Sławomir, Łysiak Dawid i Staszczak Aleksandra. III miejsce - reprezentacja Huciska Jawornickiego i Widaczowa w składzie: Hop Damian, Kielich Damian, Tompalski Tadeusz, Tompalski Mateusz, Piejko Adrian, Piątek Mateusz, Winiarski Adam

IV miejsce - reprezentacja Manasterza i Zagórza w składzie: Kolano Marcin, Batycki Dawid, Batycki Krystian, Bogacz Mateusz, Kubicki Marek, Hałys Piotr. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw (MVP) wybrano Pawełka Józefa, najlepszym atakującym Staszczaka Marka, najlepszym zagrywającym Hop Damiana, a przyjmującym Kolano Marcina. Zawody sędziował Żurawski Grzegorz. W dniu 12 kwietnia 2014 r. w sali Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbył się Turniej Piłki Siatkowej o PUCHAR GMINY Jawornik Polski. W zawodach tych wystąpiły cztery drużyny. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". W Turnieju tym I miejsce zajęła drużyna „OLD BOYS” z Dynowa w składzie: Stankiewicz Maciej, Ulanowski Jan, Waluś Bartłomiej, Sochacki Andrzej, Majda Rafał, Łach Amek, Bułdys Mariusz, Sarnicki Józef, Karnas Karol, Chudzikiewicz Maciej, Roman Paweł, i Pilip Kuba. II miejsce zajęła drużyna GLKS „JAWOR 1955” Jawornika Polskiego w składzie: Potoczny Kamil, Bury Mateusz, Staszczak Marek, Król Marek, Balawender Sławomir, Czapla Radek, Łysiak Dawid

III miejsce zajęła drużyna „HADLE” z Hadel Szklarskich i Kańczuckich w składzie: Pelc Łukasz, Pinkowicz Krzysztof, Lech Łukasz, Pniewska Karolina, Pniewska Gabriela i Staszczak Aleksandra

IV miejsce - drużyna „ZAPADY” z Jawornika Polskiego w składzie: Stanowski Krystian, Stanowski Kamil, Pawełek Józef, Jamrozik Grzegorz, Pawełek Angelika i Pałys Szczepan.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju (MVP) wybrano Pana Ulanowskiego Jana z Dynowa. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszystkie dyplomy.

Nagrody ufundował Pan Piejko Tadeusz z Huciska Jawornickiego - właściciel Zakładu Stolarskiego z Manasterza, a zawody sędziował Pan mgr Żurawski Grzegorz. W dniu 24.05.2014 r. drużyna seniorów wzięła także udział w Turniej Piłki Siatkowej na zakończenie sezonu 2013/14 Kolbuszowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, który rozegrany został na dużej hali w Cmolasie. W turnieju uczestniczyło czternaście zespołów podzielonych na trzy grupy ( 2 grupy po trzy zespoły i 2 grupy po 4 zespoły). Drużyny które zgłosiły się do turnieju to: AUTOserwis Kolbuszowa, Widełka, Leśnik Kolbuszowa, Cmolaskie Słowiki, ADS Kolbuszowa Górna, UKS Kupno, KLIKA Budy Głogowskie, oraz drużyny z poza KALPS : trzy drużyny z Nowej Dęby, drużyna z Tarnobrzegu, drużyna z Jawornika Polskiego, drużyna LO Kolbuszowa oraz żeńska drużyna KKS Kolbuszowianka. Drużyna sekcji siatkówki GLKS JAWOR 1956 Jawornik Polski wystąpiła w składzie: Sławek Balawender, Mateusz Bury, Damian Hop, Marcin Hop, Adrian Piejko, Kamil Potoczny, Marek Staszczak. Pomimo dzielnej postawy w dwóch meczach eliminacyjnych w swojej grupie, drużyna ta nie zanotowała sukcesu na tej imprezie.

W sekcji narciarstwa klasycznego jest 25 zawodników, z tego 14 członków klubu.

W roku 2011, 2012, 2013 i 2014 zawodnicy tej sekcji intensywnie przygotowywali się do sezonu narciarskiego ćwicząc na sali i na rowerach w terenie. Niestety, z powodu braku funduszy nie stać nas było na wzięcie udziału w zawodach organizowanych przez Polski Związek Narciarski w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich z cyklu „Bieg na Igrzyska” w Ustrzykach Dolnych i Tomaszowie Lubelskim. W roku 2015 obchodzimy 60 lecie tej sekcji.

Natomiast zawodnicy najmniejszej sekcji szachowej, która liczy 5 zawodników rozgrywają mecze pomiędzy sobą w pomieszczeniach klubowych i w roku 2012 i 2013 uczestniczyli w turnieju szachowym "EZBIT Szachowe Grand Prix 2011-2012" w MOSiR w Przeworsku.

W dniu 11.12.2011 r. zawodnicy tej sekcji wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Szachowym organizowanym przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Przeworsku.

W rozgrywkach tych biorą udział zawodnicy sekcji: Marian Jaremkiewicz, Radosław Kuźma, oraz kierownik sekcji  Łukasz Piątek.

Przy okazji 25 lecia Gminnego Ludowego Klubu SportowegoJAWOR” w Jaworniku Polskim w dniu 24.07.2011 r. na boisku sportowym w Jaworniku Polskim odbyły się zawody Gminnego Święto Sportu Wsi. Zawodników do zawodów wystawiali sołtysi wsi z gminy Jawornik Polski.

Na początku imprezy został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną z lat 1986-1988 a obecną drużyną. Następnie odbyły się konkurencje sportowe pomiędzy reprezentacjami poszczególnych wsi t.j. strzał na bramkę, podnoszenie ciężarka 17,5 kg, bieg sztafetowy, przeciąganie liny, oraz jazda slalomem na rowerze zakończona strzałem na bramkę.

Uczestnicy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz okolicznościowe kubki, natomiast w klasyfikacji ogólnej drużyny otrzymały piłki nożne, oraz dyplomy. 

Organizatorem zawodów był Gminny Ludowy Klub Sportowy „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim i Gminny Ośrodek Kultury w Jaworniku Polskim, a sponsorami nagród byli właściciele firm: PPHU Zakład Stolarski TADEXw Jaworniku Polskim - PanTadeusz Szmulik, Zakładu Stolarskiegow Jaworniku Polskim – Pan Jacek Choma, Zakładu Stolarskiegow Manasterzu – Pan Tadeusz Piejko, oraz MAXGRAF-ColorPan Lesław i Grzegorz Pałys.

Na koniec uczestnikom zawodów podano kiełbasę z rożna w bufecie, który zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworniku Polskim.

Szczegółowe informacje o działalności naszego klubu i opis wykonania zadania znajduje się na klubowej stronie internetowej www.glksjaworjp.eu .

W naszym serwisie zamieszczamy informacje dotyczące rozgrywek, w których biorą udział nasze zespoły, oraz informacje związane z działalnością stowarzyszenia. Strona ma także na celu przybliżyć sympatykom tenisa stołowego, piłki nożnej, szachów, siatkówki  wiadomości na temat zawodników występujących w jej barwach, a także kadry szkoleniowej oraz osób, które przyczyniają się do rozwoju tych dyscyplin w gminie.
Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcą wesprzeć nasz klub sportowy prosimy o kontakt poprzez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reasumując, czynnikiem ograniczającym działalność klubu jest zbyt mało funduszy na zakup odpowiedniego sprzętu sportowego do treningów, oraz na udział w zawodach i rozgrywkach.

Zgodnie z programem współpracy Gminy z organizacjami pozarządowymi, w poszanowaniu zapisanych tam celów programu i zasad współpracy, wnioskujemy, aby pieniądze przeznaczone na rozwój sportu w gminie podzielić równo na wszystkie kluby, które aktywnie działają.

Na terenie gminy nie wszyscy interesują się tylko piłką nożną, ale są też tenisiści stołowi, siatkarze, narciarze, lekkoatleci i szachiści.

Wszyscy winni być traktowani po równo i nie może być dalej tak jak dotychczas. Gmina winna wspierać finansowo nie tylko piłkę nożną ale też inne dyscypliny sportu, zwłaszcza te, w których bierze udział młodzież z domów biednych, której nie stać na zakup strojów i sprzętu sportowego. Ta młodzież czuje się wykluczona z uprawiania sportu z powodu własnej biedy.

Gmina nasza przystąpiła pod koniec roku 2004 do akcji społecznej „Przejrzysta Polska”, prowadzonej przez Gazetę Wyborczą przy wsparciu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, Programu Przeciw Korupcji, Fundacji im. S. Batorego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zadaniem tej akcji jest promowanie uczciwości i skuteczności w samorządzie gminnym, co powinno przyczyniać się do poprawy życia publicznego mieszkańców, oraz do pobudzenia aktywności obywatelskiej. Samorząd terytorialny przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami ma udoskonalać praktykę sprawowania władzy, dążąc do wyeliminowania korupcji, kolesiostwa i innych form patologii.

Niemniej chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania rozgrywek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a przede wszystkim naszym sponsorom: Wójtowi Gminy i Radzie Gminy Jawornik Polski, oraz Aptece B. Urban z Jawornika Polskiego, Bankowi Spółdzielczemu w Przeworsku i Naleśnictwu w Kańczudze za coroczne dotacje na naszą działalność.

Jawornik Polski, dn.30.01.2015 r.

Za GLKS „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim:

Wiceprezes Prezes

Andrzej Makarski Marian Jaremkiewicz

Rozgrywki ligowe

 

 

Sponsorzy

 

Treningi

Treningi zawodników Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „JAWOR 1955”

w Jaworniku Polskim

od dnia  01.10.2016 r. odbywają się:

 

-sekcji tenisa stołowego - we wtorki i czwartki w godz. od 1900 do 2200 (treningi prowadzi p. Szajnik Jacek)

-sekcji siatkówki - w poniedziałki i środy w godz. od 1800 do 2000 oraz soboty (dziewczyny) w godz. od 1800 do 2000(treningi prowadzi p. Staszczak Marek)

-sekcji narciarstwa klasycznego - w niedziele w godz. od 1800 do 2000 (treningi prowadzi p.Jamrozik Jakub

W/w treningi będą prowadzone w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim (wejście od strony północnej).

-sekcji piłki nożnej - w niedziele w godz. od 1600 do 1800 w sali ZS nr 1, lub na boisku w Hadlach Szklarskich (treningi prowadzi p. Jarosz Patryk)

-sekcji szachów - w niedzielę w godz. od 1800 do 2000 w siedzibie Klubu „pod apteką”, (treningi prowadzi p. Jaremkiewicz Marian)

W sprawach treningów prosimy kontaktować się z prowadzącymi treningi, lub kierownikami poszczególnych sekcji :
    tenis stołowy – p. Galej Grzegorz
    siatkówka – p. Staszczak Marek
    piłka nożna – p.Jarosz Patryk
    narciarstwo klasyczne (biegi) – p. Jamrozik Jakub
    szachy – p. Piątek Łukasz

Przydatne linki