Sprawozdanie sportowe

z działalności Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „JAWOR 1955”w Jaworniku Polskim w latach 2011- 2014

 

60 lat temu przy Szkole Podstawowej w Jaworniku Polskim utworzono Ludowy Zespół Sportowy w Jaworniku Polskim, w którym działała sekcja narciarstwa klasycznego. Później utworzono sekcję saneczkową, siatkówki i tenisa stołowego. W LZS-ie uprawiało sport i odnosiło sukcesy kilka pokoleń mieszkańców gminy.

W dniu 26.07.1986 r. w wyniku połączenia Ludowych Zespołów Sportowych z Jawornika Polskiego, Huciska Jawornickiego, Hadel Szklarskich i Kańczuckich utworzono klub sportowy o nazwie Gminny Ludowy Klub Sportowy JAWOR” w Jaworniku Polskim.

Połączenie, oprócz obniżenia kosztów działalności sportowej, miało za zadanie zintegrować środowiska Jawornika, Widaczowa, Huciska Jawornickiego, Hadel Szklarskich i Kańczuckich i dać możliwość uprawiania sportu młodzieży z terenu całej gminy, a nie tylko z terenu Jawornika Polskiego. W klubie tym utworzono najpierw sekcje piłki nożnej, tenisa stołowego i narciarstwa klasycznego, a później sekcje siatkówki i szachów.

W dniu 18.01.2011 r. klub powrócił do swoich korzeni i zmienił nazwę na Gminny Ludowy Klub Sportowy JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim. Nowy Klub jest gminnym uczniowskim klubem sportowym realizującym cele i zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży, oraz posiada osobowość prawną.

W latach 2011-2014 w Gminnym Ludowym Klubie Sportowym „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim było 75 członków.

Zarząd GLKS „JAWOR 1955” po wyborach w 2011 r. składał się z 11 osób,

w tym: Marian Jaremkiewicz - Prezes

Andrzej Makarski - Wiceprezes ds. szkolenia i sportów

Grzegorz Pałys - Sekretarz

Marek Padewski - p.o. Skarbnik

Marek Padewski - Kierownik Sekcji Narciarstwa Klasycznego

Piotr Tucki - Kierownik Sekcji Piłki Nożnej do 2012 r.

Jakub Jamrozik - Kierownik Sekcji Piłki Nożnej od 2012 r.

Damian Hop - Kierownik Sekcji Siatkówki

Artur Szmulik - Kierownik Sekcji Tenisa Stołowego do 2013 r.

Grzegorz Pałys - Kierownik Sekcji Tenisa Stołowego od 2013 r.

Łukasz Piątek - Kierownik Sekcji Szachowej

Komisja Rewizyjna GLKS „JAWOR 1955” składała się z 3 osób,

w tym: Dariusz Zawadzki - Przewodniczący Komisji

Marcin Pisarek - Wice przewodniczący Komisji

Sławomir Słupek - Sekretarz Komisji

W okresie sprawozdawczym w GLKS „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim odbywało się co roku po 2 zebrania Zarządu na których omawiano bieżącą działalność Klubu, oraz podsumowano wyniki sekcji narciarstwa klasycznego, piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego i szachów.

Pozostałe sprawy były omawiane na zebraniach Prezydium Zarządu.

Najbardziej popularną dyscypliną sportową w naszej gminie jest piłka nożna. Dyscyplinę tą uprawiało w naszym klubie w roku 2011 - 26 zawodników, w roku 2012 - 29, w roku 2013 - 31,

a roku 2014 – 24 zawodników ze wszystkich miejscowości, które utworzyły GLKS.

Zawodnicy tej sekcji do roku 2008 uczestniczyli w rozgrywkach A klasy, oraz ligi okręgowej juniorów starszych i młodszych, oraz B klasy seniorów.

Mecze piłkarskie rozgrywane były na łące pełniącej rolę boiska w Manasterzu.

Problemy z dostępem do boiska i brak środków finansowych, zmusiły nas do wycofania drużyn z rozgrywek ligowych. W dniu 24.07.2011 r. z okazji 25 lecia sekcji piłki nożnej GLKS „JAWOR” w Jaworniku Polskim na nowym boisku piłkarskim w Jaworniku Polskim rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną z lat 1986-1988, a obecną młodą drużyną. Drużyna "dinozaurów" wystąpiła w składzie: Tadeusz Techmański, Walenty Mroczka, Piotr Wójcik, Mirosław Nadybał, Tadeusz Tompalski, Tadeusz Piejko, Andrzej Dzik, Zenon Dzik, Zenon Żak(Motowidło), Tadeusz Jurek, Wiesław Czapla, Tadeusz Pieniądz, Jan Pinkowicz , Bogdan Burek i jej dawny kapitan Zbigniew Żak . Kibicowali drużynie: Dzik Jan, Kądziołka Mieczysław, Makara Stanisław i Hałys Wojciech.

Natomiast młoda drużyna naszego klubu wystąpiła w składzie: Krzysztof Słupek, Sławomir Słupek, Damian Hop, Marek Padewski, Krzysztof Rzepa, Grzegorz Szmulik, Łukasz Dzimira, Mateusz Dzimira, Jakub Jamrozik, Marcin Pisarek, Rafał Pisarek, Artur Szmulik, Bogumił Lichota, Zawadzki Dariusz i Łysiak Krystian.

Mieliśmy nadzieję, że ten mecz rozpocznie nowy rozdział w dziejach sekcji piłki nożnej Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim i w latach następnych mieszkańcy Jawornika Polskiego będą mogli oglądać mecze naszej drużyny na miejscowym boisku piłkarskim. Niestety w latach 2012,2013 i 2014 nasi zawodnicy zmuszeni byli także ćwiczyć piłkę nożną na hali, gdyż nie otrzymaliśmy zgody nagrę na boisku sportowym w Jaworniku Polskim.

Obecnie najbardziej aktywną jest sekcja tenisa stołowego, w której w roku 2011ćwiczyło 35zawodników, w roku 2012 – 37, w roku 2013 – 41, a w roku 2014 – 30 osób.

Zawodnicy tej sekcji od sezonu 2010/2011 uczestniczą w rozgrywkach V ligi tenisa stołowego prowadzonej przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie.

W rundzie wiosennej 2011 roku na wynikach tej sekcji zaciążył brak profesjonalnych treningów.

Aby to zrekompensować braliśmy udział w licznych zawodach, aby pograć i podglądnąć grę lepszych od nas. I tak w dniu 20.04.2011 roku zawodnicy sekcji tenisa stołowego : Wiesław Sura, Jakub Jamrozik, Marek Padewski, Artur Szmulik oraz Krzysztof Pawełek wzięli udział w eliminacjach powiatowych XII Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego rozgrywanych w sali sportowej Zespołu Szkół w Urzejowicach, a w dniu 4.06.2011 r. zawodnicy tej sekcji - Padewski Marek, Szmulik Artur, Jamrozik Jakub, Pawełek Krzysztof i Pałys Grzegorz uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa Z LZS we Frysztaku.

Natomiast w dniu 25.06.2011 r. grali na Turnieju Tenisa Stołowego organizowanego z okazji Dni Przeworska. Reprezentowali nas: Marek Padewski, Jakub Jamrozik, Grzegorz Pałys oraz Grzegorz Pawełek. Nasz zawodnik Jakub Jamrozik wywalczył tam III miejsce.

W dniu 30.08.2011 r. zawodnicy wzięli też udział w turnieju z okazji X lecia PUKS ARKA Łętownia rozgrywanego w hali MOSiR w Nowej Sarzynie. Nasz Klub reprezentowali Padewski Marek, Pawełek Krzysztof, Pałys Grzegorz, Sura Wiesław.

W dniu 1.05.2011 r. rozpoczęły się także rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Gminy w Tenisie Stołowym. Biorą w nich udział drużyny Jawornika Polskiego i Jawornika Przedmieścia, Hadel Szklarskich i Hadel Kańczuckich, Widaczowa i Huciska Jawornickiego, Manasterza i Zagórza.

Drużyny grają systemem każdy z każdym. W rozegranym w dniu 21.05.2011 r.meczu reprezentacja Jawornika Polskiego i Przedmieścia w składzie: Marek Padewski, Artur Szmulik, Jakub Jamrozik, Aleksander Szmulik zremisowała z drużyną Hadel Szklarskich i Kańczuckich w składzie Krzysztof Pawełek, Krzysztof Kukulski, Krzysztof Rzepa i Grzegorz Pawełek , a w dniu 2.07.2011 r. wygraładrużyną Manasterza i Zagórza w składzie Grzegorz Pałys, Jakub Winiarz,  Wojciech Techmański i Michał Zych.

W dniu 11.11.2011 r. zawodnicy sekcji tenisa stołowego w składzie: Wiesław Sura, Grzegorz Pałys, Jakub Jamrozik i Sylwester Dutkowski uczestniczyli w II Międzynarodowym Turnieju Niepodległości w Krośnie .W zawodach brali uczestnicy prawie wszystkich lig, a w kategorii open nawet pierwszoligowi gracze Strzelca Frysztak. Dziewiątą pozycję wywalczył zawodnik naszego klubu Sylwester Dutkowski w kategorii junior.

W dniu 24.09.2011 r. drużyna ponownie rozpoczęła rozgrywki w V lidze Tenisa Stołowego prowadzonej przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie, w sezonie 2011/2012. Od dnia 4.10.2011 r. do 29.11.2011 r. zawodnicy sekcji tenisa stołowego GLKS „JAWOR 1955”, oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim z ULKS „JAWORNIK” mieli możliwość wzięcia udziału w treningach prowadzonych przez profesjonalnego instruktora tenisa stołowego Pana Daniela Jarosława Antosiaka . Pan Jarosław jest nauczycielem wychowania fizycznego w Dubiecku, oraz trenerem tamtejszego UKS Dubiecko. W swoim dorobku posiada wiele zwycięstw w turniejach tenisa stołowego tak w kraju, jak i za granicą. W ćwiczeniach czynnie uczestniczył Pan Andrzej Makarski, który wykonywał powierzone zadania razem z zawodnikami. Mamy nadzieję, że większość zawodników z ULKS w najbliższym czasie zasili sekcję tenisa stołowego. Na zakończenie pierwszej części treningów w dniu 20.11.2011 r. w sali sportowej Zespołu Szkól nr 1 w Jaworniku Polskim sprawdzono nabyte umiejętności na Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii junior. Był on sprawdzianem dla zawodników którzy w grudniu będą występować w powiatowej lidze amatorskiej tenisa stołowego.

Wyniki turnieju wg. zajętych miejsc: I miejsce Aleksander Szmulik, II- Pawełek Grzegorz, III- Kawaliło Zbigniew, IV- Hałys Wojciech, V- Lisak Piotr, VI- Pawełek Paweł, VII- Banaś Damian, VIII- Chruszcz Adam, IX- Szpakowski Kamil, X- Flisak Dariusz, XI- Szałaj Paweł, XII- Banaś Arkadiusz, XIII- Warchoł Krzysztof.

Na zakończenie treningów w dniu 1.12.2011 r. sprawdzono nabyte umiejętności na Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego. Turniej odbył się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim wzbudził duże zainteresowanie. Wyniki turnieju: I miejsce -Dutkowski Sylwester,II- Szmulik Artur, III- Sura Wiesław, IV- Jamrozik Jakub, V-  Hałys Wojciech, VI- Pałys Grzegorz, VII- Padewski Marek, VIII- Staszczak Marek, IX-Szmulik Aleksander,X- Chruszcz Adam, XI- Szpakowski Kamil, XII- Kawaliło Zbigniew, XIII- Styś Grzegorz, XIV-Leniart Sebastian, XV- Warchoł Krzysztof .Nad przebiegiem rozgrywek czuwali Panowie Marian Jaremkiewicz, Andrzej Makarski, oraz sędzia główny Daniel Antosiak.

Turniej zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia i sponsor Klubu Pan Bogusław Urban, którzy wręczyli najlepszym zawodnikom dyplomy, oraz statuetki ufundowane przez sekretarza Klubu Grzegorza Pałysa.

Na turniej byli także zaproszeni goście:Pani Anna Padewska– była Prezes LZS i zawodniczka sekcji tenisa stołowego, uczestniczka mistrzostw województwa przemyskiego w tenisie stołowym, orazPan Zbigniew Makara – były kierownik sekcji tenisa stołowego i były zawodnik IV ligowej drużyny GLKS „JAWOR” Jawornik Polski.

W dniu 10.12.2011 r. zmagania inaugurowała Amatorska Liga Tenisa Stołowego, zrzeszająca osiem drużyn z terenu powiatów: przeworskiego, przemyskiego i jarosławskiego. Nadzór nad rozgrywkami sprasowuje Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie, a z inicjatywą utworzenia ligi wyszedł Prezes GLKS„JAWOR  1955”w Jaworniku Polskim, który to klub w nowo powstałych rozgrywkach reprezentować będą dwie drużyny. Do tych zespołów dołączyły kolejne: UMKS Dubiecko, LKS II Kańczuga, UKS „FENIKS” SP Krzeczowice, UKS „DEDAL” Urzejowice, oraz UKS „SOKÓŁ” Pełkinie. Liga Amatorska i V liga mają swoje regulaminy i terminarze, a składy zespołów i ich wyniki można śledzić za pomocą panelu ligowego POZTS.

Zawodnicy tej sekcji na wiosnę 2012 r. (w sezonie 2011/2012) uczestniczyli w rozgrywkach V Ligi tenisa stołowego, prowadzonych przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie.

Dodatkowo, zawodnicy dwóch drużyn tej sekcji w styczniu i lutym 2012 r. (w sezonie 2011/2012) uczestniczyli w rozgrywkach Ligi Amatorskiej utworzonej staraniem Prezesa naszego klubu

przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie.

Od dnia 26.03.2012 r. zawodnicy sekcji tenisa stołowego GLKS „JAWOR 1955”, oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim mieli możliwość wzięcia udziału w treningach na robocie treningowym zakupionym za środki z dotacji na wykonanie zadania „Działalność z zakresu profilaktyki uzależnień”.

Przyrząd ten, tzw. robot, został zakupiony na promocyjnych warunkach, za stosunkowo niską cenę, gdyż sprzęt podobnej klasy jest z reguły prawie dwukrotnie droższy.

Robot zastępuje częściowo kosztowne treningi prowadzone przez wykwalifikowanego trenera.

Jest on nam niezbędnie potrzebny do prowadzenia systematycznego manualnego treningu zawodników sekcji tenisa stołowego i będzie do wykorzystania przez wiele lat.

Można na nim systematycznie doskonalić wszystkie elementy treningu, które zostały już nam pokazane w roku ubiegłym przez zatrudnionego trenera.

W wersji standardowej robota Robo-Pong 2050 możliwe jest dokładne ustawienie takich funkcji jak szybkość piłki, rotacja piłki, miejsce zagrania i przerwy między piłkami.

Możliwe jest wykorzystanie 64 zaprogramowanych ćwiczeń na poziomie zawodników profesjonalnych. Robot to doskonały partner do gry na różnych poziomach zaawansowania. Zawodnikom na najwyższym poziomie umożliwia poprawę pracy nóg oraz doskonalenie wszechstronności zagrań. Zawodnikom początkującym pozwala na naukę i poprawę podstawowych uderzeń. Zawodnikom zaawansowanym umożliwia poprawę czucia piłki, koordynacji ruchów, urozmaicania gamy zagrań. Możliwość dostosowania czasu, treningu, intensywności i ustawienie urządzenia pod kątem stopnia zaawansowania sprawia ogromną satysfakcję treningu z partnerem dopasowanym do umiejętności.

W rundzie wiosennej 2012 roku na wynikach tej sekcji zaciążył brak profesjonalnych treningów.

Aby to zrekompensować braliśmy udział dodatkowo w licznych turniejach, aby pograć i podglądnąć grę lepszych od nas.

I tak w dniu 26.05.2012 r. zawodnicy sekcji tenisa stołowego brali udział w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego w Leżajsku, gdzie Artur Szmulik zajął VII miejsce, Jakub Jamrozik - IX, a Wiesław Sura - X miejsce.

W dniu 17.06.2012 roku zawodnicy sekcji Wiesław Sura, Jakub Jamrozik, Marek Padewski, oraz Artur Szmulik wzięli udział w zawodach XIII Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego rozgrywanych w sali sportowej w Łańcucie, na których Jakub Jamrozik zajął VII miejsce.

Natomiast w dniu 2.12.2012 r. na Turnieju Tenisa Stołowego organizowanego w Przeworsku reprezentowali nas: Marek Padewski, Jakub Jamrozik, Grzegorz Pałys, Wiesław Sura, Grzegorz Galej i Łukasz Paja.

W dniu 9.12.2012 r. 31 zawodników z Kańczugi, Dubiecka i Dynowa, w tym 20 z naszej sekcji tenisa stołowego wzięło udział w Turnieju Mikołajkowym rozgrywanym w sali sportowej ZS w Jaworniku Polskim .

W kategorii młodzik Arkadiusz Banaś zajął III miejsce, a Samuel Kędzior IV miejsce.

W kategorii junior Aleksander Szmulik zajął IV miejsce, Łukasz Paja -V, Marek Staszczak - VI, Damian Banaś - VII i Gabriel Łysiak - VIII miejsce.

Natomiast w kategorii OPEN Artur Szmulik zajął III miejsce, Wiesław Sura VII, Grzegorz Pałys -VIII miejsce. Turniej zaszczycił swoją obecnością sponsor Klubu Pan mgr Bogusław Urban, który wręczył trzem najlepszym w każdej kategorii zawodnikom statuetki. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I -VIII otrzymali także dyplomy wykonane przez sekretarza Klubu Grzegorza Pałysa.

Natomiast wszyscy startujący w Turnieju zawodnicy otrzymali czekoladowe „mikołajki” przekazane przez sponsora Turnieju - Sklep „DUET” Danuty i Pawła Doboszów.

A w jesieni 2012 r. (w sezonie 2012/2013) drużyna ponownie rozpoczęła rozgrywki w V lidze Tenisa Stołowego prowadzonej przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie.

Drużyna seniorów w 2013 r. brała udział w rozgrywkach V ligi tenisa stołowego, oraz niektórych zawodach i turniejach powiatowych i wojewódzkich. Seniorzy potrzebny do gry sprzęt kupują przeważnie za własne pieniądze. Natomiast młodzież szkolna z powodu braku funduszy na sprzęt i wyjazdy bierze jedynie udział w zawodach i turniejach organizowanych przez klub na terenie gminy, oraz przygotowuje się do zawodów i rozgrywek ligi powiatowej trenując na sali ZS nr 1.

W dniu 2.02.2013 r. pięciu zawodników sekcji tenisa stołowego wzięło udział w I Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym rozgrywanych w Przeworsku. W zawodach startowało 30 zawodników. Nasz zawodnik Grzegorz Galej zajął w swojej kategorii wiekowej II miejsce. Od 3.02. do 6.04.2013 r. 9 zawodników sekcji tenisa stołowego – seniorzy: Padewski Marek, Szmulik Artur, Jamrozik Jakub, Pałys Grzegorz, Galej Grzegorz, Sura Wiesław i juniorzy: Szmulik Aleksander, Staszczak Marek i Paja Łukasz brało udział rozgrywkach II rundy V ligi Tenisa Stołowego prowadzonych przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie.

Od 7.03 do 10.09.2013 r.10 zawodników sekcji tenisa stołowego: Jamrozik Jakub, Padewski Marek, Galej Grzegorz, Sura Wiesław, Pałys Grzegorz, Makarski Andrzej, Paja Łukasz, Szmulik Aleksander, Chohura Karol, Jaworski Tadeusz wzięło udział w rozgrywkach I GRAND PRIX GMINY Jawornik Polski w tenisie stołowym organizowanych przez nasz klub. W zawodach tych startowało łącznie 25 zawodników z terenu powiatu przeworskiego i rzeszowskiego.

W Turnieju I miejsce zajął Jamrozik Jakub, II - Padewski Marek, III - Galej Grzegorz, IV - Sura Wiesław, V- Pałys Grzegorz, VI - Makarski Andrzej.

W dniu 18.05.2013 r. zawodnicy sekcji tenisa stołowego wzięli udział w XII Miejsko-Gminnym Wiosennym Turnieju Tenisa Stołowego w Sokołowie Małopolskim. W kategorii do 25 lat Jamrozik Jakub zajął I, a Padewski Marek III miejsce. Natomiast w kategorii do 50 lat Sura Wiesław zajął III miejsce.

W dniu 26.05.2013 r. zawodnicy uczestniczyli w III Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Leżajska. W kategorii 20-35 lat Jakub Jamrozik zajął VI, a Padewski Marek - VII miejsce. W kategorii do 40+ Sura Wiesław zajął VII miejsce.

W dniu 30.06.2013 roku zawodnicy sekcji Sura Wiesław, Padewski Marek, Galej Grzegorz i Pałys Grzegorz wzięli udział w zawodach XIV Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego rozgrywanych w sali sportowej w Łańcucie, na których Padewski Marek zajął VII miejsce w kategorii 20-39 lat.

W dniu 6.10.2013 r. w ZS nr 1 w Jaworniku Polskim klub nasz zorganizował dla młodzieży Mistrzostwa Gminy Jawornik Polski w tenisie stołowym.

W kategorii KADET – Banaś Arkadiusz zajął I, a Szałąj Sebastian II miejsce

W kategorii JUNIOR – Lisak Piotr zajął I, Jarosz Patryk II, Skubisz Artur III miejsce

W kategorii JUNIORKA – Pniewska Gabriela zajęła I, Staszczak Aleksandra II, Warchoł Aleksandra III i Czapla Klaudia IV miejsce. 

W dniu 7.12.2013 r. 12 zawodników z gminy Jawornik Polski wzięło udział w Turnieju Mikołajkowym w tenisie stołowym rozgrywanym w sali sportowej ZS w Jaworniku Polskim. 

W kategorii KADET - I miejsce zajął Arkadiusz Banaś, II - Lech Mateusz, III - Szałąj Sebastian, IV miejsce - Lech Michał, V - Pawełek Maciej.

W kategorii JUNIOR - I miejsce zajął Pawełek Paweł, II - Banaś Damian, III - Staszczak Marek,

IV - Chruszcz Adam.

W kategorii JUNIORKA - I miejsce zajęła Aleksandera Staszczak, II - Pniewska Gabriela, IV Pawełek Gabriela.

Wszyscy startujący w Turnieju zawodnicy otrzymali tradycyjnie czekoladowe „mikołajki” przekazane przez sponsorów Turnieju - Sklep „DUET” Danuty Szyngiera i Pawła Dobosza.

W roku 2014 w sekcji tenisa stołowego treningi prowadził starszy zawodnik p. Padewski Marek.

Drużyna seniorów w 2014 r. brała udział w rozgrywkach V ligi tenisa stołowego, oraz niektórych zawodach i turniejach powiatowych i wojewódzkich. Seniorzy potrzebny do gry sprzęt kupują przeważnie za własne pieniądze. Natomiast młodzież szkolna z powodu braku funduszy na sprzęt i wyjazdy bierze jedynie udział w zawodach i turniejach organizowanych przez klub na terenie gminy, oraz przygotowuje się do zawodów i rozgrywek ligi powiatowej trenując na sali Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim.

W dniu 1.02.2014 r. 5 zawodników sekcji tenisa stołowego brało udział w Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym rozgrywanych w Przeworsku. W zawodach startowało 30 zawodników.

W kategorii seniorów nasi zawodnicy - Galej Grzegorz zajął I miejsce, Padewski Marek - II, a Jamrozik Jakub III miejsce. Natomiast w kategorii juniorek I miejsce zajęła Staszczak Aleksandra, a IV- Pniewska Gabriela.

Od 18.01. do 6.04.2014 r. 6 zawodników sekcji tenisa stołowego – seniorzy: Padewski Marek, Jamrozik Jakub, Pałys Grzegorz, Galej Grzegorz, Sura Wiesław i Oczoś Marian brało udział rozgrywkach II rundy V ligi Tenisa Stołowego prowadzonych przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie. W rozgrywkach tych nasza drużyna zajęła IV miejsce na 8 drużyn.

1.

MLKS Nurt II Przemyśl

14

28

14-0-0

139:29

2.

MLKS Nurt III Przemyśl

14

23

11-1-2

126:61

3.

KTS Strażak Pruchnik

14

16

7-2-5

113:96

4.

GLKS Jawor 1955 Jawornik Pol.

14

15

7-1-6

104:86

5.

TG Sokół Dynów

14

15

7-1-6

93:95

6.

UMKS Dubiecko

14

6

3-0-11

53:124

7.

UKS Sokół Pełkinie

14

5

2-1-11

77:124

8.

LKS Strażak Sośnica

14

4

2-0-12

38:128

W dniu 9.02.2014 r. nasz Klub zorganizował Turniej Noworoczny w tenisie stołowym.

W Turnieju tym brało udział 17 seniorów i 9 juniorek juniorów z Gmin: Kańczuga, Jawornik Polski, Dynów i Dubiecko. W kategorii seniorów wygrał II ligowiec Antosiak Daniel, a nasi zawodnicy zajęli: Galej Grzegorz - II miejsce, Jamrozik Jakub - III miejsce, Sura Wiesław - XI, Pałys Grzegorz, Żurawski Grzegorz i Oczoś Marian - XIII miejsce.

W kategorii juniorów I miejsce zajął Banaś Arkadiusz, II - Banaś Damian, III - Jarosz Patryk, IV- Skubisz Artur, V- Litwin Tomasz, VI - Szałaj Sebastian, VI - Dzimira Klaudiusz, a w kategorii juniorek I miejsce zajęła Czapla Klaudia, a II - Warchoł Aleksandra. W dniu 8.03.2014 r. w Rzeszowie na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 4 odbyła się druga runda spotkań w ramach Ligi TKKF w tenisie stołowym. Rozgrywki zostały przeprowadzone w systemie pucharowym do dwóch przegranych. W kategorii do 18 lat III miejsce zajął nasz zawodnik Banaś Arkadiusz, w kategorii 18-45 lat

I miejsce zajął Galej Grzegorz, II - Padewski Marek, a III - Jamrozik Jakub. W dniu 17.04.2014 r. nasza drużyna sekcji tenisa stołowego w okrojonym składzie: Jakub Jamrozik, Grzegorz Żurawski, Marian Oczoś, Wiesław Sura, Marek Padewski. rozegrała w Zabratówce sparing z drużyną z Rzeszowa. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 9-9. Natomiast w dniu 25.04.2014 r. nasza drużyna sekcji tenisa stołowego w składzie: Padewski Marek, Jamrozik Jakub, Oczoś Marian, oraz gościnnie Drożdż Jarosław rozegrała sparing w Dynowie z tamtejsza drużyną wygrywając aż 17:1. W dniu 18.05.2014 r. w Rzeszowie odbyła się czwarta runda spotkań w ramach Ligi TKKF w tenisie stołowym. W kategorii 18-45 lat I miejsce zajął Padewski Marek, II - Jamrozik Jakub, III- Galej Grzegorz, a w kategorii 45-55 lat III miejsce zajął Oczoś Marian, IV - Sura Wiesław. W maju 2014 r. zakończono rozgrywki drugiej edycji Grand Prix Gminy w tenisie stołowym. W kategori: OPEN I miejsce zajął Galej Grzegorz, II - Padewski Marek, III - Sura Wiesław, IV - Pałys Grzegorz, V Jamrozik Jakub, VI - Oczoś Marian, VII - Żurawski Gregorz, IX - Makarski Andrzej, X - Żurawski Radosłw, a w kategorii JUNIORÓW – I miejsce zajął Banaś Arkadiusz, II - Jarosz Patryk, III Banaś Damian

W dniu 15.06.2014 nasi zawodnicy sekcji tenisa stołowego wzięli udział w XV Podkarpackiej Olimpiadzie Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta.
Nasz klub reprezentowali: Galej Grzegorz, Padewski Marek, Sura Wiesław, Oczoś Marian. W dniu 17.09.2014 r. nasza drużyna sekcji tenisa stołowego w składzie: Galej Grzegorz, Padewski Marek, Sura Wiesław, Oczoś Marian rozegrała w Rzeszowie sparing z drużyną Fundacji Wzrastanie. Ale niestety przegrany 12-6.

W dniu 8.11.2014 r. w Rzeszowie odbyła się kolejna runda spotkań w ramach Ligi TKKF w tenisie stołowym. Rozgrywki zostały przeprowadzone w systemie pucharowym do dwóch przegranych.
W kat 18-45 lat pierwsze miejsce zajął nasz zawodnik Padewski Marek, a kategorii 45-55 lat także pierwsze Sura Wiesław. W dniu 11.11.2014 r. dwóch naszych zawodników sekcji tenisa stołowego Padewski Marek i Szajnik Jacek wzięło udział w V edycji Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna z okazji Dnia Niepodległości do której przystąpiło 61 zawodników. Pierwszy zajął 17 miejsce, drugi 25. W II rundzie rozgrywek tenisa stołowego o mistrzostwo V ligi prowadzonych przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie w sezonie 2014/2015 nasza drużyna w składzie: Padewski Marek, Jamrozik Jakub, Pałys Grzegorz, Galej Grzegorz, Szajnik Jacek, Sura Wiesław, Oczoś Marian i Bazan Kamil wygrała wszystkie mecze. I tak: LKS Szarotka Rogóżno - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 5:13
PUKS Arka II Łętownia - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 10:8
MLKS Nurt III Przemyśl - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 6:12
LKS Strażak Sośnica - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 14:4
TG Sokół Dynów - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 4:1

W roku 2015 obchodzimy 40 lecie powstania sekcja tenisa stołowego.

W pracach sekcji siatkówki w roku 2011 brało udział 10 zawodników naszego klubu, w roku 2012 – 12, w roku 2013 - 36 zawodników, a w roku 2014 - 32 osoby w tym 14 juniorów i juniorek, oraz kilkunastu osobowa grupa osób niezrzeszonych. Sekcja ta obchodzi w 2015 roku 40 lecie.

Zawodnicy tej sekcji trenowali na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1w Jaworniku Polskim

przygotowując się do udziału w Turnieju „O Puchar Wójta Gminy” i Powiatowym Turnieju Siatkówki w Przeworsku, ale z powodu braku funduszy turnieje te zostały odwołane.

O roku 2013 treningi w sekcji prowadzili nieodpłatnie licencjat w.f. p. Szpakowski Łukasz i wykwalifikowany instruktor siatkówki mgr w.f. Żurawski Grzegorz. Utworzono drużynę juniorów i juniorek. Siatkarze i siatkarki pomimo braku sprzętu od roku trenowali na sali Zespołu Szkół nr 1 przygotowując się do zawodów o Mistrzostwo Gminy i rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki.

W dniu 22 stycznia 2014 r, drużyna siatkarek w składzie: Hop Aleksandra, Piestrak Łucja, Dulkiewicz Dorota, Flisak Paulina, Pawełek Angelika, Pniewska Gabriela, Staszczak Aleksandra, Szmulik Joanna wraz z trenerem Żurawskim Grzegorzem wzięła udział w Turnieju Siatkówki w Dynowie gdzie zajęła wysokie III miejsce.

W dniu 15 lutego 2014 r. klub nasz zorganizował w sali ZS nr 1 w Jaworniku Polskim Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym".

I miejsce zajęła reprezentacja Jawornika Polskiego w składzie: Stanowski Krystian, Stanowski Kamil, Pawełek Józef, Jamrozik Grzegorz, Pawełek Angelika i Pniewska Gabriela. II miejsce - reprezentacja Jawornika Przedmieścia wspomagana zawodnikami z Hadel Szklarskich w składzie: Staszczak Marek, Bury Mateusz, Potoczny Kamil, Balawender Sławomir, Łysiak Dawid i Staszczak Aleksandra. III miejsce - reprezentacja Huciska Jawornickiego i Widaczowa w składzie: Hop Damian, Kielich Damian, Tompalski Tadeusz, Tompalski Mateusz, Piejko Adrian, Piątek Mateusz, Winiarski Adam

IV miejsce - reprezentacja Manasterza i Zagórza w składzie: Kolano Marcin, Batycki Dawid, Batycki Krystian, Bogacz Mateusz, Kubicki Marek, Hałys Piotr. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw (MVP) wybrano Pawełka Józefa, najlepszym atakującym Staszczaka Marka, najlepszym zagrywającym Hop Damiana, a przyjmującym Kolano Marcina. Zawody sędziował Żurawski Grzegorz. W dniu 12 kwietnia 2014 r. w sali Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbył się Turniej Piłki Siatkowej o PUCHAR GMINY Jawornik Polski. W zawodach tych wystąpiły cztery drużyny. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". W Turnieju tym I miejsce zajęła drużyna „OLD BOYS” z Dynowa w składzie: Stankiewicz Maciej, Ulanowski Jan, Waluś Bartłomiej, Sochacki Andrzej, Majda Rafał, Łach Amek, Bułdys Mariusz, Sarnicki Józef, Karnas Karol, Chudzikiewicz Maciej, Roman Paweł, i Pilip Kuba. II miejsce zajęła drużyna GLKS „JAWOR 1955” Jawornika Polskiego w składzie: Potoczny Kamil, Bury Mateusz, Staszczak Marek, Król Marek, Balawender Sławomir, Czapla Radek, Łysiak Dawid

III miejsce zajęła drużyna „HADLE” z Hadel Szklarskich i Kańczuckich w składzie: Pelc Łukasz, Pinkowicz Krzysztof, Lech Łukasz, Pniewska Karolina, Pniewska Gabriela i Staszczak Aleksandra

IV miejsce - drużyna „ZAPADY” z Jawornika Polskiego w składzie: Stanowski Krystian, Stanowski Kamil, Pawełek Józef, Jamrozik Grzegorz, Pawełek Angelika i Pałys Szczepan.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju (MVP) wybrano Pana Ulanowskiego Jana z Dynowa. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszystkie dyplomy.

Nagrody ufundował Pan Piejko Tadeusz z Huciska Jawornickiego - właściciel Zakładu Stolarskiego z Manasterza, a zawody sędziował Pan mgr Żurawski Grzegorz. W dniu 24.05.2014 r. drużyna seniorów wzięła także udział w Turniej Piłki Siatkowej na zakończenie sezonu 2013/14 Kolbuszowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, który rozegrany został na dużej hali w Cmolasie. W turnieju uczestniczyło czternaście zespołów podzielonych na trzy grupy ( 2 grupy po trzy zespoły i 2 grupy po 4 zespoły). Drużyny które zgłosiły się do turnieju to: AUTOserwis Kolbuszowa, Widełka, Leśnik Kolbuszowa, Cmolaskie Słowiki, ADS Kolbuszowa Górna, UKS Kupno, KLIKA Budy Głogowskie, oraz drużyny z poza KALPS : trzy drużyny z Nowej Dęby, drużyna z Tarnobrzegu, drużyna z Jawornika Polskiego, drużyna LO Kolbuszowa oraz żeńska drużyna KKS Kolbuszowianka. Drużyna sekcji siatkówki GLKS JAWOR 1956 Jawornik Polski wystąpiła w składzie: Sławek Balawender, Mateusz Bury, Damian Hop, Marcin Hop, Adrian Piejko, Kamil Potoczny, Marek Staszczak. Pomimo dzielnej postawy w dwóch meczach eliminacyjnych w swojej grupie, drużyna ta nie zanotowała sukcesu na tej imprezie.

W sekcji narciarstwa klasycznego jest 25 zawodników, z tego 14 członków klubu.

W roku 2011, 2012, 2013 i 2014 zawodnicy tej sekcji intensywnie przygotowywali się do sezonu narciarskiego ćwicząc na sali i na rowerach w terenie. Niestety, z powodu braku funduszy nie stać nas było na wzięcie udziału w zawodach organizowanych przez Polski Związek Narciarski w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich z cyklu „Bieg na Igrzyska” w Ustrzykach Dolnych i Tomaszowie Lubelskim. W roku 2015 obchodzimy 60 lecie tej sekcji.

Natomiast zawodnicy najmniejszej sekcji szachowej, która liczy 5 zawodników rozgrywają mecze pomiędzy sobą w pomieszczeniach klubowych i w roku 2012 i 2013 uczestniczyli w turnieju szachowym "EZBIT Szachowe Grand Prix 2011-2012" w MOSiR w Przeworsku.

W dniu 11.12.2011 r. zawodnicy tej sekcji wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Szachowym organizowanym przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Przeworsku.

W rozgrywkach tych biorą udział zawodnicy sekcji: Marian Jaremkiewicz, Radosław Kuźma, oraz kierownik sekcji  Łukasz Piątek.

Przy okazji 25 lecia Gminnego Ludowego Klubu SportowegoJAWOR” w Jaworniku Polskim w dniu 24.07.2011 r. na boisku sportowym w Jaworniku Polskim odbyły się zawody Gminnego Święto Sportu Wsi. Zawodników do zawodów wystawiali sołtysi wsi z gminy Jawornik Polski.

Na początku imprezy został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną z lat 1986-1988 a obecną drużyną. Następnie odbyły się konkurencje sportowe pomiędzy reprezentacjami poszczególnych wsi t.j. strzał na bramkę, podnoszenie ciężarka 17,5 kg, bieg sztafetowy, przeciąganie liny, oraz jazda slalomem na rowerze zakończona strzałem na bramkę.

Uczestnicy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz okolicznościowe kubki, natomiast w klasyfikacji ogólnej drużyny otrzymały piłki nożne, oraz dyplomy. 

Organizatorem zawodów był Gminny Ludowy Klub Sportowy „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim i Gminny Ośrodek Kultury w Jaworniku Polskim, a sponsorami nagród byli właściciele firm: PPHU Zakład Stolarski TADEXw Jaworniku Polskim - PanTadeusz Szmulik, Zakładu Stolarskiegow Jaworniku Polskim – Pan Jacek Choma, Zakładu Stolarskiegow Manasterzu – Pan Tadeusz Piejko, oraz MAXGRAF-ColorPan Lesław i Grzegorz Pałys.

Na koniec uczestnikom zawodów podano kiełbasę z rożna w bufecie, który zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworniku Polskim.

Szczegółowe informacje o działalności naszego klubu i opis wykonania zadania znajduje się na klubowej stronie internetowej www.glksjaworjp.eu .

W naszym serwisie zamieszczamy informacje dotyczące rozgrywek, w których biorą udział nasze zespoły, oraz informacje związane z działalnością stowarzyszenia. Strona ma także na celu przybliżyć sympatykom tenisa stołowego, piłki nożnej, szachów, siatkówki  wiadomości na temat zawodników występujących w jej barwach, a także kadry szkoleniowej oraz osób, które przyczyniają się do rozwoju tych dyscyplin w gminie.
Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcą wesprzeć nasz klub sportowy prosimy o kontakt poprzez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reasumując, czynnikiem ograniczającym działalność klubu jest zbyt mało funduszy na zakup odpowiedniego sprzętu sportowego do treningów, oraz na udział w zawodach i rozgrywkach.

Zgodnie z programem współpracy Gminy z organizacjami pozarządowymi, w poszanowaniu zapisanych tam celów programu i zasad współpracy, wnioskujemy, aby pieniądze przeznaczone na rozwój sportu w gminie podzielić równo na wszystkie kluby, które aktywnie działają.

Na terenie gminy nie wszyscy interesują się tylko piłką nożną, ale są też tenisiści stołowi, siatkarze, narciarze, lekkoatleci i szachiści.

Wszyscy winni być traktowani po równo i nie może być dalej tak jak dotychczas. Gmina winna wspierać finansowo nie tylko piłkę nożną ale też inne dyscypliny sportu, zwłaszcza te, w których bierze udział młodzież z domów biednych, której nie stać na zakup strojów i sprzętu sportowego. Ta młodzież czuje się wykluczona z uprawiania sportu z powodu własnej biedy.

Gmina nasza przystąpiła pod koniec roku 2004 do akcji społecznej „Przejrzysta Polska”, prowadzonej przez Gazetę Wyborczą przy wsparciu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, Programu Przeciw Korupcji, Fundacji im. S. Batorego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zadaniem tej akcji jest promowanie uczciwości i skuteczności w samorządzie gminnym, co powinno przyczyniać się do poprawy życia publicznego mieszkańców, oraz do pobudzenia aktywności obywatelskiej. Samorząd terytorialny przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami ma udoskonalać praktykę sprawowania władzy, dążąc do wyeliminowania korupcji, kolesiostwa i innych form patologii.

Niemniej chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania rozgrywek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a przede wszystkim naszym sponsorom: Wójtowi Gminy i Radzie Gminy Jawornik Polski, oraz Aptece B. Urban z Jawornika Polskiego, Bankowi Spółdzielczemu w Przeworsku i Naleśnictwu w Kańczudze za coroczne dotacje na naszą działalność.

Jawornik Polski, dn.30.01.2015 r.

Za GLKS „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim:

Wiceprezes Prezes

Andrzej Makarski Marian Jaremkiewicz

Sprawozdanie sportowe

z działalności

Gminnego Ludowego Klubu Sportowego JAWOR 1955w Jaworniku Polskim w roku 2014

Gminny Ludowy Klub Sportowy „JAWOR 1955w Jaworniku Polskim zgodnie z zapisem w statucie, jest jedynym, aktywnie działającym na terenie gminy Jawornik Polski gminnym uczniowskim klubem sportowym realizującym cele i zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży gimnazjalnej, szkół średnich i pozaszkolnej. Celem działania klubu jest organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego dzieci i młodzieży, w tym organizowanie działalności sportowej ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych, oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadańsportowych Klubu.

Zadania klubu realizujemy poprzez organizowanie zawodów sportowych, uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na terenie gminy, powiatu przeworskiego, województwa podkarpackiego przez inne kluby, związki sportowe i organy samorządowe, a także prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej dla młodzieży zagrożonej, w tym prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych, zgodnie z art.4 ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Założone zadania grupa działaczy sportowych i wolontariuszy wykonuje nieodpłatnie, przeznaczając na to czas wolny.

W GLKS JAWOR 1955zajęcia prowadzone są w pięciu sekcjach: tenisa stołowego, siatkówki, szachowej, narciarstwa biegowego i piłki nożnej.

W roku 2013 w Gminnym Ludowym Klubie Sportowym „JAWOR 1955w Jaworniku Polskim

było 53 członków, w tym 15 osób do lat 18. Z tego w poszczególnych sekcjach:

- sekcji tenisa stołowego - 30 osób w tym do lat 18 - 8 osób

- piłki siatkowej - 32 – „ – - 14 osób

- piłki nożnej - 24 – „ – - 2 osoby

- narciarstwa klasycznego - 10 – „ – -

- szachowej - 5 -„- -

Zarząd GLKS „JAWOR 1955” składał się z 11 osób,

w tym: Jaremkiewicz Marian - Prezes

Makarski Andrzej - Wiceprezes ds. szkolenia i sportów

Pałys Grzegorz - Sekretarz

Padewski Marek - p.o. Skarbnik

Padewski Marek - Kierownik Sekcji Narciarstwa Klasycznego

Jamrozik Jakub - Kierownik Sekcji Piłki Nożnej

Hop Damian - Kierownik Sekcji Siatkówki

Pałys Grzegorz - Kierownik Sekcji Tenisa Stołowego

Piątek Łukasz - Kierownik Sekcji Szachowej

Komisja Rewizyjna GLKS „JAWOR 1955składała się z 3 osób,

w tym: Zawadzki Dariusz - Przewodniczący Komisji

Pisarek Marcin - Wiceprzewodniczący Komisji

Słupek Sławomir - Sekretarz Komisji

W okresie sprawozdawczym w klubie odbyło się 2 zebrania Zarządu GLKS „JAWOR 1955w Jaworniku Polskim na których omówiono bieżącą działalność Klubu, oraz podsumowano wyniki sekcji narciarstwa klasycznego, piłki nożnej, siatkówki i sekcji tenisa stołowego i szachowej.

Pozostałe sprawy były omawiane na zebraniach Prezydium Zarządu.

W związku z przyznaniem nam przez Wójta Gminy Jawornik Polski dotacji w kwocie 3500 zł jedynie na działalność sekcji tenisa stołowego i brak funduszy potrzebnych na prowadzenie działalności pozostałych sekcji naszego klubu, zmuszeni byliśmy znacznie ograniczyć udział w zawodach wymienionych w kalendarzu imprez sportowych na rok 2014.

W roku 2014 w sekcji tenisa stołowego było 30 osób, w tym 8 juniorów. Stale trenowało 29 zawodników, w tym 4 zawodniczki. Treningi prowadził starszy zawodnik p. Padewski Marek.

Drużyna seniorów w 2014 r. brała udział w rozgrywkach V ligi tenisa stołowego, oraz niektórych zawodach i turniejach powiatowych i wojewódzkich. Seniorzy potrzebny do gry sprzęt kupują przeważnie za własne pieniądze. Natomiast młodzież szkolna z powodu braku funduszy na sprzęt i wyjazdy bierze jedynie udział w zawodach i turniejach organizowanych przez klub na terenie gminy, oraz przygotowuje się do zawodów i rozgrywek ligi powiatowej trenując na sali Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim.

W dniu 1.02.2014 r. 5 zawodników sekcji tenisa stołowego brało udział w MistrzostwaPowiatu w tenisie stołowym rozgrywanych w Przeworsku. W zawodach startowało 30 zawodników.

W kategorii seniorów nasi zawodnicy - Galej Grzegorz zajął I miejsce, Padewski Marek - II, a Jamrozik Jakub III miejsce. Natomiast w kategorii juniorek I miejsce zajęła Staszczak Aleksandra, a IV- Pniewska Gabriela.

Od 18.01. do 6.04.2014 r. 6 zawodników sekcji tenisa stołowego – seniorzy: Padewski Marek, Jamrozik Jakub, Pałys Grzegorz, Galej Grzegorz, Sura Wiesław i Oczoś Marian brało udział rozgrywkach II rundy V ligi Tenisa Stołowego prowadzonych przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie. W rozgrywkach tych nasza drużyna zajęła IV miejsce na 8 drużyn.

1.

MLKS Nurt II Przemyśl

14

28

14-0-0

139:29

2.

MLKS Nurt III Przemyśl

14

23

11-1-2

126:61

3.

KTS Strażak Pruchnik

14

16

7-2-5

113:96

4.

GLKS Jawor 1955 Jawornik Pol.

14

15

7-1-6

104:86

5.

TG Sokół Dynów

14

15

7-1-6

93:95

6.

UMKS Dubiecko

14

6

3-0-11

53:124

7.

UKS Sokół Pełkinie

14

5

2-1-11

77:124

8.

LKS Strażak Sośnica

14

4

2-0-12

38:128

W dniu 9.02.2014 r. nasz Klub zorganizował Turniej Noworoczny w tenisie stołowym.

W Turnieju tym brało udział 17 seniorów i 9 juniorek juniorów z Gmin: Kańczuga, Jawornik Polski, Dynów i Dubiecko. W kategorii seniorów wygrał II ligowiec Antosiak Daniel, a nasi zawodnicy zajęli: Galej Grzegorz - II miejsce, Jamrozik Jakub - III miejsce, Sura Wiesław - XI, Pałys Grzegorz, Żurawski Grzegorz i Oczoś Marian - XIII miejsce.

W kategorii juniorów I miejsce zajął Banaś Arkadiusz, II - Banaś Damian, III - Jarosz Patryk, IV- Skubisz Artur, V- Litwin Tomasz, VI - Szałaj Sebastian, VI - Dzimira Klaudiusz, a w kategorii juniorek I miejsce zajęła Czapla Klaudia, a II - Warchoł Aleksandra. W dniu 8.03.2014 r. w Rzeszowie na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 4 odbyła się druga runda spotkań w ramach Ligi TKKF w tenisie stołowym. Rozgrywki zostały przeprowadzone w systemie pucharowym do dwóch przegranych. W kategorii do 18 lat III miejsce zajął nasz zawodnik Banaś Arkadiusz, w kategorii 18-45 lat

I miejsce zajął Galej Grzegorz, II - Padewski Marek, a III - Jamrozik Jakub. W dniu 17.04.2014 r. nasza drużyna sekcji tenisa stołowego w okrojonym składzie: Jakub Jamrozik, Grzegorz Żurawski, Marian Oczoś, Wiesław Sura, Marek Padewski. rozegrała w Zabratówce sparing z drużyną z Rzeszowa. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 9-9. Natomiast w dniu 25.04.2014 r. nasza drużyna sekcji tenisa stołowego w składzie: Padewski Marek, Jamrozik Jakub, Oczoś Marian, oraz gościnnie Drożdż Jarosław rozegrała sparing w Dynowie z tamtejsza drużyną wygrywając aż 17:1. W dniu 18.05.2014 r. w Rzeszowie odbyła się czwarta runda spotkań w ramach Ligi TKKF w tenisie stołowym. W kategorii 18-45 lat I miejsce zajął Padewski Marek, II - Jamrozik Jakub, III- Galej Grzegorz, a w kategorii 45-55 lat III miejsce zajął Oczoś Marian, IV - Sura Wiesław. W maju 2014 r. zakończono rozgrywki drugiej edycji Grand Prix Gminy w tenisie stołowym. W kategori: OPEN I miejsce zajął Galej Grzegorz, II - Padewski Marek, III - Sura Wiesław, IV - Pałys Grzegorz, V Jamrozik Jakub, VI - Oczoś Marian, VII - Żurawski Gregorz, IX - Makarski Andrzej, X - Żurawski Radosłw, a w kategorii JUNIORÓW – I miejsce zajął Banaś Arkadiusz, II - Jarosz Patryk, III Banaś Damian

W dniu 15.06.2014 nasi zawodnicy sekcji tenisa stołowego wzięli udział wXV Podkarpackiej Olimpiadzie Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta.
Nasz klub reprezentowali:Galej Grzegorz, Padewski Marek, Sura Wiesław, Oczoś Marian. W dniu 17.09.2014 r. nasza drużyna sekcji tenisa stołowego w składzie: Galej Grzegorz, Padewski Marek, Sura Wiesław, Oczoś Marian rozegrała w Rzeszowie sparing z drużyną Fundacji Wzrastanie. Ale niestety przegrany 12-6. W dniu 8.11.2014 r. w Rzeszowie odbyła się kolejna runda spotkań w ramach Ligi TKKF w tenisie stołowym. Rozgrywki zostały przeprowadzone w systemie pucharowym do dwóch przegranych.
W kat 18-45 lat pierwsze miejsce zajął nasz zawodnikPadewski Marek, a kategorii 45-55 lat także pierwsze Sura Wiesław. W dniu 11.11.2014 r. dwóch naszych zawodników sekcji tenisa stołowego Padewski Marek i Szajnik Jacek wzięło udział w V edycji Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna z okazji Dnia Niepodległości do której przystąpiło 61 zawodników. Pierwszy zajął 17 miejsce, drugi 25. W II rundzie rozgrywek tenisa stołowego o mistrzostwo V ligi prowadzonych przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego w Rzeszowie w sezonie 2014/2015 nasza drużyna w składzie: Padewski Marek, Jamrozik Jakub, Pałys Grzegorz, Galej Grzegorz, Szajnik Jacek, Sura Wiesław, Oczoś Marian i Bazan Kamil wygrała wszystkie mecze. I tak: LKS Szarotka Rogóżno - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 5:13
PUKS Arka II Łętownia - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 10:8
MLKS Nurt III Przemyśl - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 6:12
LKS Strażak Sośnica - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 14:4
TG Sokół Dynów - GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski 4:14

W sekcji siatkówki było 32 osób, w tym 14 juniorów i juniorek. Stale trenowało 26 zawodników klubu w dwóch drużynach: 11 kobiet i 15 osób i mężczyzn.

Treningi prowadzili nieodpłatnie licencjat w.f. p. Szpakowski Łukasz i instruktor siatkówki mgr w.f. Żurawski Grzegorz. Siatkarze i siatkarki pomimo braku sprzętu od roku trenowali na sali Zespołu Szkół nr 1.przygotowując się do zawodów o Mistrzostwo Gminy i rozgrywek Powiatowej Amatorskiej Ligi w siatkówce.

W dniu 22 stycznia 2014 r, drużyna siatkarek w składzie: Hop Aleksandra, Piestrak Łucja, Dulkiewicz Dorota, Flisak Paulina, Pawełek Angelika, Pniewska Gabriela, Staszczak Aleksandra, Szmulik Joanna wraz z trenerem Żurawskim Grzegorzem wzięła udział w Turnieju Siatkówki w Dynowie gdzie zajęła wysokie III miejsce.

W dniu 15 lutego 2014 r. klub nasz zorganizował w sali ZS nr 1 w Jaworniku Polskim Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej. Drużyny rozgrywały wyrównane mecze systemem "każdy z każdym". I miejsce zajęła reprezentacja Jawornika Polskiego w składzie: Stanowski Krystian, Stanowski Kamil, Pawełek Józef, Jamrozik Grzegorz, Pawełek Angelika i Pniewska Gabriela. II miejsce - reprezentacja Jawornika Przedmieścia wspomagana zawodnikami z Hadel Szklarskich w składzie: Staszczak Marek, Bury Mateusz, Potoczny Kamil, Balawender Sławomir, Łysiak Dawid

i Staszczak Aleksandra. III miejsce - reprezentacja Huciska Jawornickiego i Widaczowa w składzie: Hop Damian, Tompalski Tadeusz, Tompalski Mateusz, Piejko Adrian, Piątek Mateusz, Winiarski Adam i Kielich Damian. IV miejsce - reprezentacja Manasterza i Zagórza w składzie: Kolano Marcin, Batycki Dawid, Batycki Krystian, Bogacz Mateusz, Kubicki Marek, Hałys Piotr. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw (MVP) wybrano Pawełka Józefa, najlepszym atakującym Staszczaka Marka, najlepszym zagrywającym Hop Damiana, a przyjmującym Kolano Marcina. Zawody sędziował Żurawski Grzegorz. W dniu 12 kwietnia 2014 r. w sali Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbył się Turniej Piłki Siatkowej o PUCHAR GMINY Jawornik Polski. W zawodach tych wystąpiły cztery drużyny. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". W Turnieju tym I miejsce zajęła drużyna „OLD BOYS” z Dynowa w składzie: Stankiewicz Maciej, Ulanowski Jan, Waluś Bartłomiej, Sochacki Andrzej, Majda Rafał, Łach Amek, Bułdys Mariusz, Sarnicki Józef, Karnas Karol, Chudzikiewicz Maciej, Roman Paweł, i Pilip Kuba. II miejsce zajęła drużyna GLKS „JAWOR 1955” Jawornika Polskiego w składzie: Staszczak Marek, Król Marek, Potoczny Kamil, Bury Mateusz, Balawender Sławomir, Czapla Radek i Łysiak Dawid. III miejsce zajęła drużyna „HADLE” z Hadel Szklarskich i Kańczuckich w składzie: Pelc Łukasz, Pinkowicz Krzysztof, Lech Łukasz, Pniewska Karolina, Pniewska Gabriela i Staszczak Aleksandra. IV miejsce drużyna „ZAPADY” z Jawornika Polskiego w składzie: Stanowski Krystian, Stanowski Kamil, Pawełek Józef, Jamrozik Grzegorz, Pawełek Angelika i Pałys Szczepan. Najlepszym zawodnikiem Turnieju (MVP) wybrano Pana Ulanowskiego Jana z Dynowa. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszystkie dyplomy. Nagrody ufundował Pan Piejko Tadeusz z Huciska Jawornickiego - właściciel Zakładu Stolarskiego z Manasterza, a zawody sędziował Pan mgr Żurawski Grzegorz. W dniu 24.05.2014 r. drużyna seniorów wzięła także udział w Turniej Piłki Siatkowej na zakończenie sezonu 2013/14 Kolbuszowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, który rozegrany został na dużej hali w Cmolasie. W turnieju uczestniczyło czternaście zespołów podzielonych na trzy grupy ( 2 grupy po trzy zespoły i 2 grupy po 4 zespoły). Drużyny które zgłosiły się do turnieju to: AUTOserwis Kolbuszowa, WIdełka, Leśnik Kolbuszowa, Cmolaskie Słowiki, ADS Kolbuszowa Górna, UKS Kupno, KLIKA Budy Głogowskie, oraz drużyny z poza KALPS : trzy drużyny z Nowej Dęby, drużyna z Tarnobrzegu, drużyna z Jawornika Polskiego, drużyna LO Kolbuszowa oraz żeńska drużyna KKS Kolbuszowianka. Drużyna sekcji siatkówki GLKS JAWOR 1956 Jawornik Polski wystąpiła w składzie: Sławek Balawender, Mateusz Bury, Damian Hop, Marcin Hop, Adrian Piejko, Kamil Potoczny, Marek Staszczak. Pomimo dzielnej postawy w dwóch meczach eliminacyjnych w swojej grupie, drużyna ta nie zanotowała sukcesu na tej imprezie.

W sekcji piłki nożnej naszego klubujest 24 osób, w tym 2 juniorów. Stale trenuje 15 zawodników klubu i 8 niezrzeszonych. Treningi piłki nożnej prowadzi licencjat w.f. p. Szpakowski Łukasz. Z powodu braku środków finansowych nasi zawodnicy zmuszeni byli w roku 2014 tak jak w roku poprzednim ćwiczyć piłkę nożną na hali. W roku 2014 niestety nie otrzymaliśmy zgody nazorganizowanie Gminnego Święto Sportu Wsi na boisku sportowym w Jaworniku Polskim. Mamy nadzieję, że w 2015 roku mieszkańcy Jawornika Polskiego będą mogli oglądać mecze naszej drużyny na miejscowym boisku piłkarskim.

Narciarstwo klasyczne czynnie uprawia 15 zawodników, z tego 10 członków klubu. Od początku roku zawodnicy sekcji narciarstwa klasycznego intensywnie przygotowywali się do sezonu narciarskiego ćwicząc na sali i na rowerach w terenie. Niestety, z powodu braku funduszy nie stać nas było na zakup butów biegowych i wzięcie udziału w zawodach organizowanych przez Polski Związek Narciarski w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich z cyklu „Bieg na Igrzyska” w Ustrzykach Dolnych i Tomaszowie Lubelskim.

Natomiast zawodnicy najmniejszej sekcji szachowej, która liczy 5 zawodników rozgrywali mecze pomiędzy sobą w pomieszczeniach klubowych . Szczegółowe informacje o działalności naszego klubu i opis wykonania zadania znajduje się na klubowej stronie internetowej: www.glksjaworjp.eu.

W naszym serwisie zamieszczamy informacje dotyczące rozgrywek, w których biorą udział nasze zespoły, oraz informacje związane z działalnością stowarzyszenia. Strona ma także na celu przybliżyć sympatykom tenisa stołowego, piłki nożnej, szachów, siatkówki  wiadomości na temat zawodników występujących w jej barwach, a także kadry szkoleniowej oraz osób, które przyczyniają się do rozwoju tych dyscyplin w gminie.
Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcą wesprzeć nasz klub sportowy prosimy o kontakt poprzez adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reasumując, czynnikiem ograniczającym działalność klubu jest zbyt mało funduszy na zakup odpowiedniego sprzętu sportowego do treningów, oraz na udział w zawodach i rozgrywkach.

Niemniej chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania rozgrywek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a przede wszystkim naszym sponsorom: Wójtowi Gminy i Radzie Gminy JawornikPolski, Bankowi Spółdzielczemu w Przeworsku, Nadleśnictwu w Kańczudze, oraz Aptece B. Urban z Jawornika Polskiego za coroczne dotacje na naszą działalność.

Zgodnie z programem współpracy Gminy z organizacjami pozarządowymi, w poszanowaniu zapisanych tam celów programu i zasad współpracy, wnioskujemy, aby pieniądze przeznaczone na rozwój sportu w gminie podzielić równo na wszystkie kluby, które aktywnie działają.

Na terenie gminy nie wszyscy interesują się tylko piłką nożną, ale są też tenisiści stołowi, siatkarze, narciarze, lekkoatleci i szachiści. Wszyscy winni być traktowani po równo i nie może być dalej tak jak dotychczas. Gmina winna wspierać finansowo nie tylko piłkę nożną ale też inne dyscypliny sportu, zwłaszcza te, w których bierze udział młodzież z domów biednych, której nie stać na zakup strojów i sprzętu sportowego. Ta młodzież czuje się wykluczona z uprawiania sportu z powodu własnej biedy.

Gmina nasza przystąpiła pod koniec roku 2004 do akcji społecznej „Przejrzysta Polska”, prowadzonej przez Gazetę Wyborczą przy wsparciu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, Programu Przeciw Korupcji, Fundacji im. S. Batorego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zadaniem tej akcji jest promowanie uczciwości i skuteczności w samorządzie gminnym, co powinno przyczyniać się do poprawy życia publicznego mieszkańców, oraz do pobudzenia aktywności obywatelskiej. Samorząd terytorialny przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami ma udoskonalać praktykę sprawowania władzy, dążąc do wyeliminowania korupcji, kolesiostwa i innych form patologii.

Jawornik Polski, dn. 31.12.2014 r.

Za GLKS „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim:

Prezes

Marian Jaremkiewicz

Kalendarz Imprez Sportowych

organizowanych przez Gminny Ludowy Klub Sportowy „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim w roku 2015

L.p.

Nazwa imprezy

Termin imprezy

Miejsce imprezy

1

2

3

4

1

Rozgrywki V ligi w tenisie stołowym

styczeń - kwiecień

woj. podkarpackie

2

Rozgrywki Grand Prix Gminy w tenisie stołowym

styczeń - listopad

ZS nr 1 w Jaworniku Polskim

3

Rozgrywki piłki halowej

styczeń - kwiecień

ZS nr 1 w Jaworniku Polskim

4

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

luty

Przeworsk

5

Indywidualne Mistrzostwa Gminy w szachach

marzec

ZS nr 1 w Jaworniku Polskim

6

Mistrzostwa Gminy juniorów w tenisie stołowym

marzec

ZS nr 1 w Jaworniku Polskim

7

Mistrzostwach Gminy w siatkówce

kwiecień

ZS nr 1 w Jaworniku Polskim

8

Turniej Jubileuszowy w tenisie stołowym

kwiecień

ZS nr 1 w Jaworniku Polskim

9

Puchar Gminy w siatkówce

maj

ZS nr 1 w Jaworniku Polskim

10

Rozgrywki sparingowe piłki nożnej

maj - listopad

woj. podkarpackie

11

Mistrzostwa Gminy seniorów w tenisie stołowym

czerwiec

ZS nr 1 w Jaworniku Polskim

12

Gminne Święto Sportu Wsi

26 lipiec

gmina Jawornik Polski

13

Rajd Rowerowy „Wokół Źródeł Mleczki”

sierpień

dwór Hadle Szklarskie

14

Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych

wrzesień

dwór Hadle Szklarskie

15

Liga Amatorska siatkówki

wrzesień - grudzień

Przeworsk

16

EZBIT Szachowe Grand Prix Przeworska

luty- czerwiec

Przeworsk

17

Rozgrywki V ligi w tenisie stołowym

październik - grudzień

woj. podkarpackie

18

Rozgrywki IV ligi w tenisie stołowym

październik - grudzień

woj. podkarpackie

19

Turniej Mikołajkowy juniorów w tenisie stołowym

6 grudzień

ZS nr 1 w Jaworniku Polskim

20

Mistrzostwach Gminy w narciarstwie klasycznym

grudzień

gmina Jawornik Polski

 

zatwierdzony na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo Wyborczym GLKS „JAWOR 1955” w dniu 22.02.2015 r.

Przewodniczący Walnego Zebrania

Pałys Grzegorz

PROGRAM DZIAŁANIA Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim na lata 2015 – 2018

 

Gminny Ludowy Klub Sportowy „JAWOR 1955 " w Jaworniku Polskim, zwany dalej ,,Klubem”,

jest gminnym uczniowskim klubem sportowym realizującym cele i zadania w zakresie

upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży.

 

Klub ten będzie w latach 2015 – 2018 wykonywał swoje zadania statutowe poprzez:

 

1. Organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego dzieci i młodzieży, w tym organizowanie działalności sportowej ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych.

2. Szkolenie zawodników, w tym młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół średnich –mieszkańców gminy Jawornik Polski, w sekcjach: piłki nożnej, narciarstwa klasycznego, tenisa stołowego, siatkówki i szachów.

3. Stwarzanie warunków do uprawiania sportu w gminie poprzez udział w szkoleniach, wnioskowanieo dofinansowanie działalności sportowej Klubu przez Gminę na szkolenia i zakup strojów i sprzętu sportowego, oraz wnioskowanie o zakup strojów i sprzętu sportowego przez sponsorów.

4. Organizowanie zawodów sportowych na terenie gminy w narciarstwie klasycznym, szachach, tenisie stołowym, siatkówce i piłce nożnej.

5. Przygotowanie sportowe reprezentacji wsi: Jawornik Polski i Jawornik Przedmieście, Widaczów i Hucisko Jawornickie, oraz Hadle Szklarskie i Hadle Kańczuckie w tych dyscyplinach do zawodów z cyklu „O PUCHAR WÓJTA GMINY JAWORNIK POLSKI

6. Udział tych sekcji w zawodach i rozgrywkach ligowych, organizowanych przez związki sportowe, Podkarpackie Zrzeszenie LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE, inne zrzeszenia i inne podmioty.

7. Organizowanie imprez sportowych i kulturalnych przez członków GLKS „JAWOR 1955” z przeznaczeniem dochodów na cele statutowe Klubu.

8. Współdziałanie z władzami samorządowymi gminy, oraz dyrekcjami szkół z terenu gminy Jawornik Polski w organizowaniu działalności sportowej.

9.Współpraca z innymi klubami sportowymi z terenu gminy w organizowaniu zawodów sportowych.

10. Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych Klubu, oraz promowanie zasad etyki sportowej wśród zawodników i kibiców.

11. Prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej dla młodzieży zagrożonej, zgodnie z art.4 ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

12. Udzielanie pomocy młodzieży uzależnionej w wyrwaniu się z nałogów poprzez zachęcanie ich do czynnego uprawiania sportu na prowadzonych przez Klub pozalekcyjnych zajęciach sportowych.

 

uchwalono na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo Wyborczym

Członków GLKS „JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim w dniu 22.02.2015 r.

Przewodniczący Walnego Zebrania

Pałys Grzegorz

Barwy

 

Klub Sportowy JAWOR Jawornik Polski posiada 4 rodzaje meczowych stroi + komplet dresów

 

 

 

 

 

 

Siedziba klubu znajduję się w budynku Ośrodka Zdrowia w Jaworniku Polskim (pod apteką)

 

 

STATUT

Gminnego  Ludowego  Klubu  Sportowego

JAWOR  1955” w Jaworniku  Polskim


STATUT

Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „JAWOR  1955 ”  w Jaworniku Polskim


Rozdział 1

Nazwa, barwy, teren działania,  siedziba i  charakter prawny Klubu

§ 1

Gminny Ludowy Klub Sportowy  „JAWOR 1955 " w Jaworniku Polskim, zwany dalej ,,Klubem”, jest
gminnym uczniowskim klubem sportowym realizującym cele i zadania w zakresie upowszechniania
kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży, podlega wpisowi do ewidencji, oraz posiada   
osobowość prawną,

§ 2

1. Terenem działania Klubu jest Gmina Jawornik Polski.
2. Siedzibą Klubu jest budynek Gminnego Ośrodka Zdrowia w Jaworniku Polskim nr 215 (pod apteką).

§ 3

1. Klub jest stowarzyszeniem w rozumieniu art. 4 ustawy  z dnia 25 czerwca 2010 r. O sporcie
( Dz.U. Nr 127 poz.857) i działa zgodnie z tą ustawą  i  ustawą z  dnia 7 kwietnia 1989 r. –     
Prawo o stowarzyszeniach (jednolity tekst Dz.U. nr 79 poz.855 z późniejszymi zmianami) ;
oraz z własnym Statutem.
2. Klub wypełnia zadania Rady Gminnej „LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE” w Jaworniku Polskim..

§ 4

1. Barwami Klubu są kolory:  niebiesko-czerwono zielone.
2. Godłem Klubu jest: równoboczny trójkąt z napisem wewnątrz trójkąta na czerwonym tle
„GLKS JAWOR "  i liściem drzewa jawor koloru zielonego.
Trójkąt wpisany jest w elipsę otoczoną wieńcem z zielonych laurowych liści i napisem „1955”  w polu
koloru niebieskiego nad trójkątem i  „w Jaworniku Polskim” na żółtym tle po bokach trójkąta.
3. Klub używa pieczęci o treści: Gminny Ludowy Klub Sportowy  „JAWOR 1955 " w Jaworniku Polskim.

§ 5

1. Klub zrzesza w szczególności uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich chętnych, którzy złożą
stosowną deklarację i przyjmują postanowienia określone w niniejszym  statucie.
2. Członkowie  Klubu zobowiązani są do przestrzegania uchwał Walnego Zebrania Członków Klubu,
oraz  decyzji i programów ustalonych przez Zarząd Klubu.                                                                          


Rozdział 2

Cele, zadania Klubu i sposoby działania

§ 6

Celem Klubu jest:
1. tworzenie odpowiednich warunków do uprawiania sportu przez  jego członków.
2. organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego dzieci i młodzieży, w tym organizowanie
działalności sportowej ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych.
3. kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań
sportowych Klubu.
4. organizowanie zawodów sportowych, obozów, oraz imprez turystyczno -  rekreacyjnych.
5. uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na terenie gminy, powiatu przeworskiego, województwa podkarpackiego przez inne kluby, zrzeszenia, związki sportowe i organy samorządowe.
6. prowadzenie  profilaktycznej działalności  informacyjnej i edukacyjnej dla młodzieży zagrożonej, w tym
prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych, zgodnie z art.4 ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

§ 7

Klub realizuje swoje zadania statutowe w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci
i młodzieży, we współdziałaniu ze związkami sportowymi i władzami samorządowymi.

§ 8

Klub opiera swoją działalność przede wszystkim na społecznej pracy swoich członków, oraz pomocy samorządu gminy Jawornik Polski.

Rozdział 3

Członkowie ich prawa i obowiązki

§ 9

Członkowie klubu dzielą się na:
1. zwyczajnych
2. wspierających.
3. honorowych
§ 10

Członkami zwyczajnymi Klubu mogą być, po spełnieniu wymogów § 5 Statutu:
1. osoby pełnoletnie
2. osoby  małoletnie  w wieku  od 16 do 18 lat, z ograniczoną zdolnością do czynności prawnych z
czynnym i biernym prawem wyborczym, z tym, że w Zarządzie Klubu większość muszą stanowić
osoby  o pełnej zdolności do czynności prawnych.
3. osoby małoletnie, poniżej 16 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów, bez prawa udziału w
głosowaniu na Walnych Zebraniach, oraz bez czynnego i biernego prawa wyborczego do władz Klubu.
§ 11

Członkowie zwyczajni mają prawo do:
1. uczestnictwa w Walnych Zebraniach Klubu z biernym i czynnym prawem wyborczym, z zachowaniem
ograniczeń zawartych w § 10.
2. zgłaszania skarg i wniosków wobec władz Klubu.
3. uczestnictwa w zawodach i imprezach sportowych organizowanych przez Klub.
4. korzystanie z wszelkich urządzeń Klubu na zasadach określonych przez Zarząd Klubu.
5.używania odznak i barw Klubowych.
6. korzystanie z innych uprawnień określonych przez Zarząd Klubu.

§ 12

Członek zwyczajny zobowiązany jest do:
1. uczestniczenia w bieżącej działalności Klubu.
2. regularnego opłacania składek członkowskich.
3. przestrzegania postanowień Statutu, uchwał Walnych Zebrań  i Zarządu, oraz regulaminów Klubu.
4. godnego reprezentowania barw Klubu w zawodach sportowych.
5. stałego podnoszenia swego poziomu sportowego i etycznego.
6. ochrony i szanowania własności Klubu.

§ 13

Przyjęcia w poczet członków zwyczajnych dokonuje Zarząd  Klubu na podstawie  pisemnej deklaracji
przystępującego. Członkostwo powstaje z dniem podjęcia przez Zarząd uchwały o przyjęciu.

§ 14

Członkami Wspierającymi mogą być osoby fizyczne i osoby prawne, zainteresowane celami statutowymi Klubu i udzielający mu pomocy  finansowej lub organizacyjnej.

§ 15

Członkowie Wspierający mają prawo do:
1. uczestniczenia bezpośrednio (osoby fizyczne), lub poprzez swoich delegatów  (osoby prawne)
w Walnych Zebraniach Klubu.
2. zgłaszanie wniosków i propozycji wobec Klubu.
3. korzystanie z innych uprawnień określonych przez Zarząd Klubu.
4. przestrzegania postanowień Statutu, uchwał Walnych Zebrań i Zarządu.

§ 16

Godność członka Wspierającego i Honorowego nadaje Walne Zebranie na wniosek Zarządu.

§ 17

Członkowie Honorowi posiadają prawa Członków  Wspierających.
§ 18

Członkostwo w Klubie ustaje poprzez:
1. dobrowolne wystąpienie zgłoszone na piśmie do Zarządu,
2. skreślenie z listy członków uchwałą Zarządu w przypadku:
a) naruszenia postanowień statutu,
b) nie brania udziału w działalności statutowej Klubu przez okres 6 miesięcy
c) działania na szkodę Klubu,
d) nie opłacania składek członkowskich przez rok po pisemnym upomnieniu
3. śmierci członka Klubu
4.  rozwiązania się Klubu.

§ 19

Członek Klubu ma prawo do bezpłatnego wstępu na wszystkie zawody sportowe organizowane przez Klub po okazaniu legitymacji.

§ 20

Uchwały w sprawie członkostwa podejmuje Zarząd Klubu zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej połowy członków Zarządu Klubu.

§ 21

Zarząd Klubu uprawniony jest do stosowania wobec członków Klubu następujących kar porządkowych:
1. upomnienia
2. nagany
3. zawieszenia w prawach Członka na okres 10 miesięcy
4. dyskwalifikacji na określony czas (dotyczy zawodników Klubu)
5. skreślenia z listy Członków Klubu

§ 22

Członkowie Klubu ukarani przez Zarząd maja prawo odwoływać się do Walnego Zebrania Członków Klubu, w terminie 30 dni od podjęcia przez Zarząd Klubu uchwały o ukaraniu.

§ 23

Członkowie skreśleni z listy Członków, lub występujący z Klubu dobrowolnie mają obowiązek:
1. uregulowania składek członkowskich
2. zwrotu sprzętu klubowego
3. uregulowania innych zobowiązań finansowych wobec Klubu ustalonych przez Zarząd
4. zwrotu legitymacji i odznak Klubu, przy czym Zarząd Klubu może wyrazić zgodę na ich zatrzymanie.


Rozdział 4

Władze Klubu

§ 24
1. Władzami Klubu są:
1)    Walne Zebranie Klubu
2)    Zarząd
3)    Komisja Rewizyjna
2. Kadencja Władz trwa 4 lata.  Wybór Władz następuje w głosowaniu tajnym lub jawnym.
§ 25
1. Walne Zebranie Klubu jest najwyższą władzą  Klubu i  może być zwyczajne i nadzwyczajne,
2. Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Klubu zwoływane jest przez Zarząd raz na cztery lata.
3. Walne Zebranie Sprawozdawcze zwoływane jest przez Zarząd raz w roku.
4. Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu zwoływane jest przez Zarząd Klubu:
1)  z własnej inicjatywy,
2)  na wniosek Komisji Rewizyjnej,
3)  na wniosek 1/3 ogółu członków,
4)w terminie 14 dni od chwili otrzymania przez Zarząd odwołania o którym mowa w § 22
5. Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu odbywa się nie później niż w ciągu miesiąca od dnia  
złożenia wniosku i obraduje nad sprawami dla których zostało zwołane.
6. Zarząd jest zobowiązany do powiadomienia na piśmie Członków o terminie, porządku obrad i miejscu    
odbycia zebrania, z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem   

§ 26
Walne Zebranie Klubu jest prawomocne:
1. w pierwszym terminie, przy obecności co najmniej 50 %  członków Klubu uprawnionych do głosowania
2. w drugim terminie, bez względu na liczbę obecnych, o ile termin ten był podany w zawiadomieniu,
a  porządek obrad nie został zmieniony.
Drugi termin wyznaczony może być na pół godziny po  pierwszym terminie.
§ 27
Do wyłącznej kompetencji Walnego Zebrania Klubu należy:
1. uchwalanie statutu i jego zmian, uchwalanie budżetu
2. wybór członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej
3. rozpatrywanie i przyjmowanie sprawozdań Zarządu i Komisji Rewizyjnej
4. uchwalanie na wniosek Komisji Rewizyjnej absolutorium dla Zarządu Klubu
5. uchwalanie programów sportowej i organizacyjnej działalności Klubu
6. podejmowanie uchwał o łączeniu, lub rozwiązaniu Klubu
7. zatwierdzenie regulaminów przedłożonych  przez  władze klubu
8. ustalanie wysokości składek członkowskich i wpisowego do Klubu
9. nadawanie godności Członka Wspierającego i Honorowego na wniosek Zarządu
10.decydowanie o przeznaczeniu majątku rozwiązanego Klubu
11.rozpatrywanie  i rozstrzyganie innych spraw wniesionych pod obrady Walnego Zebrania Klubu

§ 28

W Walnym Zebraniu Klubu mogą, brać udział z głosem doradczym osoby zaproszone przez Zarząd Klubu.

§ 29

Uchwały Walnego Zebrania Członków Klubu zapadają zwykłą większością głosów obecnych na Zebraniu uprawnionych do głosowania, z wyjątkiem:
1. nadania lub pozbawienia godności Członka Honorowego Klubu
2. zmiany Statutu Klubu i łączenia, lub rozwiązania Klubu

§ 30

1. Zarząd Klubu składa się z 9 członków wybieranych przez Walne Zebranie Klubu, w tym:
1)Prezesa
2)Wiceprezesa ds. szkolenia i sportów
3)Sekretarza
4)Skarbnika
5)Kierownika sekcji narciarstwa klasycznego
6)Kierownika sekcji tenisa stołowego
7)Kierownika sekcji piłki nożnej
8)Kierownika sekcji siatkówki
9)  Kierownika sekcji szachowej

2. Zarząd Klubu jest organem wykonawczo – zarządzającym Klubu.
3. Podstawą działania Zarządu Klubu jest Statut Klubu, program działania i roczny plan finansowo –
gospodarczy Klubu
4. Zebrania Zarządu Klubu odbywają się w miarę potrzeby, nie rzadziej jednak niż jeden raz na 3 miesiące.
5. Uchwały Zarządu Klubu zapadają zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej 1/2 liczby
członków Zarządu,  w tym  Prezesa lub Wiceprezesa, przy czym przy równej ilości głosów decyduje
głos prowadzącego Zebranie.
§ 31

Do zadań Zarządu Klubu należy kierowanie bieżącą działalnością Klubu w okresach pomiędzy Walnymi Zebraniami Klubu, a w  szczególności:    
1)wykonywanie uchwał Walnego Zebrania Członków Klubu
2)uchwalenie planów pracy Klubu i ich realizacja
3)  gospodarowanie majątkiem ruchomym i środkami finansowymi w granicach budżetu
4)  zwoływanie Zwyczajnych i Nadzwyczajnych Zebrań Członków Klubu
5)  składanie Walnemu Zebraniu sprawozdań z działalności         
6)  przyjmowanie i skreślanie członków,
7)  wystąpienie do Walnego Zebrania o nadanie tytułu Członka Wspierającego i Honorowego
8)  wyróżnianie i karanie członków Klubu            
9)  powoływanie i rozwiązywanie sekcji i drużyn w Klubie,
10)  reprezentowanie Klubu na zewnątrz i działanie w jego imieniu
11)  podejmowanie innych decyzji nie zastrzeżonych dla walnego Zebrania Członków Klubu,
lub Komisji Rewizyjnej Klubu.
§ 32

1. Członek Zarządu Klubu  może być zawieszony w czynnościach lub odwołany ze składu Zarządu,
jeżeli nie wykonuje przyjętych obowiązków, działa niezgodnie ze statutem bądź w inny sposób
zawiódł  zaufanie członków Klubu.
2. W okresie kadencji władzom Klubu przysługuje prawo kooptacji nowych członków władz, w miejsce
tych, których członkostwo wygasło.
3. Ilość członków dokooptowanych nie może przekraczać 1/3 liczby składu osobowego Zarządu  Klubu
pochodzących z wyboru na Walnym Zebraniu Członków Klubu
.
§ 33

1. Uchwałę o zawieszeniu w czynnościach lub odwołaniu członka Zarządu podejmuje Zarząd  większością
2/3 głosów przy obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania.
2. Usunięty lub zawieszony członek Zarządu ma prawo odwołania się do Walnego Zebrania
Klubu w ciągu 30 dni od podjęcia uchwały o usunięciu lub zawieszeniu.

§ 34

1. Komisja Rewizyjna jest organem kontrolującym całokształt działalności Klubu.
2. Komisja Rewizyjna składa się z 3 członków wybieranych przez Walne Zebranie Klubu.
3. Komisja wybiera ze swego grona Przewodniczącego i Sekretarza.
4. W skład Komisji Rewizyjnej nie mogą wchodzić osoby pełniące funkcje w Zarządzie.
5. Członkowie Komisji Rewizyjnej Klubu mają prawo do udziału w posiedzeniach Zarządu Klubu
z głosem doradczym.
6. Komisja Rewizyjna działa w oparciu o regulamin zatwierdzony przez Walne Zebranie Klubu.
7. Do czynności Komisji Rewizyjnej należy:
1)    przeprowadzanie okresowych kontroli działalności statutowej Klubu
2)    wydawanie zaleceń pokontrolnych w przypadku stwierdzenia uchybień w działalności określenia terminów oraz sposobu ich usunięcia
3)składanie sprawozdań z całokształtu swej działalności na Walnym Zebraniu Klubu, oraz stawianie wniosku o udzielenie lub odmowę udzielenia absolutorium ustępującemu Zarządowi
4)składanie zastrzeżeń w stosunku do projektowanych uchwał, postanowień i przedsięwzięć
mogą spowodować nieprawidłowości w działaniu Klubu
5)  występowanie z żądaniem zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Klubu, względnie z
wnioskiem o zwołanie posiedzenia Zarządu w przypadkach stwierdzenia niezgodnych z
prawem lub Statutem bądź istotnymi interesami Klubu działań Zarządu.

§ 35

1. Członek Komisji Rewizyjnej może być zawieszony w czynnościach lub odwołany z jej składu, jeżeli nie
wykonuje przyjętych obowiązków, działa niezgodnie ze Statutem, bądź w inny sposób zawiódł zaufanie
członków Klubu.
2. Uchwałę o zawieszeniu w czynnościach lub odwołaniu członka Komisji Rewizyjnej podejmuje Komisja Rewizyjna większością 2/3 głosów przy obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania.
3. Odwołany lub zawieszony członek Komisji Rewizyjnej ma prawo odwołać się do Walnego    
Zebrania Klubu w terminie 30 dni od podjęcia uchwały o odwołaniu lub zawieszeniu.
§ 36

W przypadku powstania wakatu w Zarządzie lub Komisji Rewizyjnej -  władzom tym przysługuje prawo uzupełnienia składu spośród członków Klubu.
Liczba osób dokooptowanych nie może przekraczać 1/3 pochodzących z wyboru.

§ 37

1. Członkowie Klubu pełnią swoje funkcje społecznie, z wyjątkiem tych, z którymi Zarząd Klubu nawiązał
stosunek pracy.
2. Mandat członka władz Klubu wygasa przed upływem kadencji w przypadku:
1)  złożenia na piśmie rezygnacji z mandatu
2)  wykluczenia ze składu władz
3)  utraty praw publicznych na mocy prawomocnego wyroku sadowego
4)śmierci członka władz

Rozdział 5

Sekcje sportowe w Klubie

§ 38

W  Klubie działa pięć sekcji:
1. sekcja narciarstwa klasycznego
2. sekcja tenisa stołowego
3. sekcja piłki nożnej
4. sekcja siatkówki
5. sekcja szachowa.
§ 39

Zarząd Klubu powołuje, zawiesza i rozwiązuje sekcje sportowe w Klubie zgodnie z możliwościami finansowymi i zapotrzebowaniem społecznym.
§ 40

1. Sekcje sportowe w Klubie kierowane są przez Rady Sekcji w składzie:
1) Kierownik
2) Gospodarz
3) Kapitanowie drużyn
2. Kierownik Sekcji wybierany jest przez Walne Zebranie Członków Klubu z pośród  członków Sekcji.
3. W okresie między Walnymi Zebraniami Kierowników Sekcji powołuje i odwołuje Zarząd Klubu.
4. Pozostali członkowie Rady Sekcji  wybierani są w tajnych wyborach bezpośrednich.

§ 41

1. W skład sekcji sportowej wchodzą drużyny.
2. Drużyna reprezentowana jest przez Kapitana drużyny
3. Kapitanowie drużyn wybierani są przez jej członków w bezpośrednich i tajnych wyborach.
§ 42

Zarząd Klubu powołuje, zawiesza i rozwiązuje drużyny w Klubie zgodnie z możliwościami finansowymi
i zapotrzebowaniem społecznym.


Rozdział 6

Wyróżnienia i kary

§ 43

1. Za aktywny udział w realizacji zadań Klubu przyznawane są wyróżnienia i nagrody.
2. Zasady oraz tryb przyznawania wyróżnień i nagród określa regulamin uchwalony przez Zarząd Klubu.

§ 44

1. W razie naruszenia postanowień Statutu lub uchwał władz Klubu  Zarządowi przysługuje,  zgodnie z
regulaminem zatwierdzonym przez Walne Zebranie Klubu  prawo wymierzania następujących kar:
1)    upomnienia.
2)    nagany,
3)    zawieszenie w prawach członka na okres 10 miesięcy,
4)  skreślenia
2. Od uchwały Zarządu o ukaraniu, członkowi Klubu przysługuje prawo odwołania się do Walnego
Zebrania Klubu w terminie 30 dni.
3. Uchwała Walnego Zebrania Klubu o ukaraniu jest ostateczna.

Rozdział 6

Majątek, fundusze Klubu, oraz przystąpienie do zrzeszeń i związków sportowych

§ 45

1. Na fundusze Klubu składają się:
-    składki członkowskie,
-    darowizny i zapisy,
dotacje
dochody z własnej działalności
inne wpływy
2. Klub nie prowadzi działalności gospodarczej.

§ 46

1. W celu organizowania i prowadzenia współzawodnictwa w sporcie Klub może być członkiem zrzeszeń i
związków sportowych.
2. O przystąpieniu do zrzeszeń i związków sportowych decyduje Zarząd Klubu.
§ 47

Do składania oświadczeń woli w imieniu Klubu wymagane jest współdziałanie Prezesa lub Wiceprezesa
i Skarbnika Klubu.

Rozdział 7

Historia, zmiana statutu i rozwiązanie się Klubu

§ 48

1. Gminny Ludowy Klub Sportowy  „JAWOR 1955 " w Jaworniku Polskim jest prawnym następcą:
1) Ludowego Zespołu Sportowego w Jaworniku Polskim,
2) Ludowego Zespołu Sportowego „Jawor” w Jaworniku Polskim
3) Ludowego Zespołu Sportowego w Hucisku Jawornickim
4) Ludowego Zespołu Sportowego w Hadlach Szklarskich
5) Ludowego Zespołu Sportowego w Hadlach Kańczuckich
6) Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „JAWOR” w Jaworniku Polskim
po których przejmie majątek i tradycje.
2. Zawodnicy Klubów wymienionych w ust.1 stają się zawodnikami obecnego Klubu.

§ 49

Zmiany statutu Klubu wymagają uchwały Walnego Zebrania Klubu podjętej większością 2/3 głosów obecnych uprawnionych do głosowania.

§ 50

1. Rozwiązanie Klubu może nastąpić na podstawie uchwały Walnego Zebrania Członków Klubu
podjętej większością 2/3 głosów obecnych uprawnionych do głosowania.
2. Likwidatorami  Klubu winni być wyznaczeni przez Walne Zebranie członkowie Zarządu.
3. O przeznaczeniu majątku likwidowanego Klubu decyduje Walne Zebranie Członków Klubu
Zarząd GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski

Pan Jaremkiewicz Marian - Prezes

Pan Marek Padewski - Wiceprezes d/s szkolenia i sportów

Pan Pałys Grzegorz - Sekretarz

Pan Makarski Andrzej - Skarbnik

Pan Jamrozik Jakub - Kierownik sekcji narciarstwa klasycznego

Pan Jrosz Patryk - Kierownik sekcji piłki nożnej

Pan Marek Staszczak - Kierownik sekcji siatkówki

Pan Grzegorz Galej - Kierownik sekcji tenisa stołowego

Pan Piątek Łukasz - Kierownik sekcji szachowej 

 
W głosowaniu jawnym, zgodnie z § 27 i 34 Statutu Klubu wybrano Komisję Rewizyjną Klubu w składzie:
Pan Pałys Szczepan - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Pan Sura Wiesław - Wiceprzewodniczący Komisji
Pan Oczoś Marian - Sekretarz Komisji

Historia

Rozgrywki ligowe

 

 

Sponsorzy

 

Treningi

Treningi zawodników Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „JAWOR 1955”

w Jaworniku Polskim

od dnia  01.10.2016 r. odbywają się:

 

-sekcji tenisa stołowego - we wtorki i czwartki w godz. od 1900 do 2200 (treningi prowadzi p. Szajnik Jacek)

-sekcji siatkówki - w poniedziałki i środy w godz. od 1800 do 2000 oraz soboty (dziewczyny) w godz. od 1800 do 2000(treningi prowadzi p. Staszczak Marek)

-sekcji narciarstwa klasycznego - w niedziele w godz. od 1800 do 2000 (treningi prowadzi p.Jamrozik Jakub

W/w treningi będą prowadzone w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim (wejście od strony północnej).

-sekcji piłki nożnej - w niedziele w godz. od 1600 do 1800 w sali ZS nr 1, lub na boisku w Hadlach Szklarskich (treningi prowadzi p. Jarosz Patryk)

-sekcji szachów - w niedzielę w godz. od 1800 do 2000 w siedzibie Klubu „pod apteką”, (treningi prowadzi p. Jaremkiewicz Marian)

W sprawach treningów prosimy kontaktować się z prowadzącymi treningi, lub kierownikami poszczególnych sekcji :
    tenis stołowy – p. Galej Grzegorz
    siatkówka – p. Staszczak Marek
    piłka nożna – p.Jarosz Patryk
    narciarstwo klasyczne (biegi) – p. Jamrozik Jakub
    szachy – p. Piątek Łukasz

Przydatne linki